השר לענייני שיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הנגבי לכאן רשת ב': "המשבר בקואליציה מלאכותי, ביטן המחזאי"

השר לשיתוף פעולה אזורי העריך בראיון לכאן רשת ב' כי חמאס ישמור על איפוק אחרי השמדת המנהרה: "המנהרות – תעשיית מוות". האזינו
31 באוקטובר 2017
08:57
עודכן ב 09:02

השר לענייני שיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, טען הבוקר (שלישי) בראיון ל"הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי המשבר שפרץ בקואליציה סביב חוק חקירות ראש הממשלה היה מלאכותי "בסגנון שייקספיר". על יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, אמר הנגבי כי "ביטן היה המחזאי, השחקן הראשי ומבקר התיאטרון".

הנגבי העריך כי המשבר, שהתנהל בעיקר מול הבית היהודי, הסתיים והוסיף: "עכשיו נוכל לעסוק בחקיקה יותר רלוונטית. יש חוקים שעברו כבר את שלב המסתורין ונמצאים בוועדות של הכנסת". הוא הביע תמיכה בחוק המלצות המשטרה וקרא "להפריד בין מיומנויות החקירה של המשטרה ומיומנות ההפללה. זו מלאכת הפרקליטות ולא תפקידה של המשטרה".

השר לענייני שיתוף פעולה אזורי דיבר גם על המתיחות בעקבות השמדת המנהרה שנחפרה מרצועת עזה לתוך שטח ישראל, וציין כי הג'יהאד האיסלאמי היה אחראי לבנייתה: "כבר יותר מעשר שנים, מאז שנחשפנו לסיפור המנהרות עם חטיפת שליט, קמים מדי בוקר מאות פלסטינים ויוצאים לעבודה בחפירת מנהרות. זו תעשיה שמייצרת רק מוות וקטל".

לדברי הנגבי, "המנהרות הן סוג של מלאכה מתוך ייאוש. הנשק הקודם שחשבו שישבור אותנו הוא הרקטות, אבל אז פותחה מערכת כיפת ברזל. אז הם המשיכו עם המנהרות אבל הופתעו לרעה. לצערי, משאבים ממדינות שתומכות בפלסטינים מושקעים במנהרות. הג'יהאד האיסלאמי לא שותף למאמצי הפיוס והוא מקבל מוטיבציה ומשאבים מאיראן".