תחנת הרכבת בבנימינה (ארכיון)
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

החל מהבוקר: תנועת הרכבות בקו בנימינה-ת"א הופסקה בשל עבודות

בשל העבודות, שיימשכו עד יום ראשון, משרד התחבורה העמיד הסעות בתשלום ותגבר את האוטובוסים. המשטרה: לא הורגשו עומסים חריגים בכבישים
ניצן גלוסמן
31 באוקטובר 2017
10:06

תנועת הרכבות בין בנימינה לתל אביב הופסקה לפנות בוקר (שלישי) בעקבות עבודות תשתית של רכבת ישראל. כחלק מהשיבושים, כל הרכבות לאזור הצפון וממנו יתחילו ויסיימו את מסלולן בבנימינה. בכיוון השני, הרכבת אל הדרום וממנו יתחילו ויסיימו את נסיעתן בתחנת תל אביב האוניברסיטה.בניגוד לפעמים קודמות שבהן נסגרו תחנות ברחבי הארץ בשל עבודות, משרד התחבורה לא העמיד היום מערך הסעות בחינם, אלא בתשלום. גם קווי האוטובוס הסדירים תוגברו. בשעות הבוקר נרשמו תורים ארוכים בתחנה המרכזית חוף הכרמל בחיפה, אך כל האוטובוסים יצאו כסדרם.

באגף התנועה של המשטרה מסרו הבוקר כי העומסים שהורגשו בכבישים היו רגילים, ולא נרשמו אירועים חריגים בגלל הפסקת תנועת הרכבות. לעומת זאת, ההערכה היא שבסוף השבוע ייגרמו עומסים כבדים בכבישים ברחבי הארץ, כשאלפי חיילים ייצאו מבסיסי צה"ל לחופשה.

הרכבות ישובו לפעילות סדירה ביום ראשון לפנות בוקר. הרכבת הראשונה תצא מתחנת נהריה לתחנת נתב"ג בשעה 03:13, ובכיוון השני מנתב"ג לנהריה בשעה 03:38.