צבי גור בבית המשפט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בית המשפט הכריע: צבי גור לא יקבל שחרור מוקדם מהכלא

שופטי בית המשפט המחוזי בלוד קבעו כי רוצח הילד אורון ירדן, שנדון למאסר של 45 שנים, יישא בעונש במלואו
שלי טפיירו
31 באוקטובר 2017
13:41
עודכן ב 16:24

צבי גור, שחטף ורצח את הילד אורון ירדן בשנת 1980 ונידון ל-45 שנות מאסר, לא יקבל שחרור מוקדם מהכלא - כך קבע היום (שלישי) בית המשפט המחוזי בלוד. השופטים הפכו את החלטת ועדת השחרורים, שהסכימה בחודש שעבר לקצר את עונשו של גור ולשחררו אחרי 37 שנים בכלא.

לפני כארבעה חודשים פורסמה לראשונה בכאן 11 בקשתו של גור לקצר את עונשו, כמו גם דבר התנגדותה של הפרקליטות. בפרקליטות נימקו את עמדתם בכך שהענקת שחרור מוקדם לגור תהווה פגיעה באמון הציבור, במיוחד נוכח הנסיבות החריגות של הרצח. בעקבות כך, ביקשו בפרקליטות לעכב את ההחלטה.

רצח אורון ירדן הייתה הפרשה הראשונה של חטיפה ורצח של ילד בישראל. ירדן, ילד בן שמונה מסביון, עלה ב-8 ביוני 1980 למכונית עם נהג לא מוכר לו ועקבותיו נעלמו. מאוחר יותר, קיבלו הוריו של אורון מסר עם דרישת כופר בתמורה להשבת בנם. ההורים הונחו לשלם עם כסף מסומן, על מנת לאתר את החשודים בחטיפה.

הכופר נלקח על ידי אלמוני באישון לילה, והוא הצליח להתחמק מנוכחות משטרתית במקום. למרות שקיבל לידיו את הכסף, הוא לא שחרר את ירדן. בסופו של דבר נתפס גור, אמן בן 33 שהתגורר בנתניה, לאחר שהפקיד כמה מהשטרות המסומנים בבנק בעיר רחובות. בחקירתו הודה כי הילד נחנק למוות במכוניותו. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו מאסר עולם על רצח וכן 36 שנות מאסר על החטיפה. בסך הכל, עונשו נקצב ל-45 שנים.