צבי גור ועורך דינו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרסום ראשון: צבי גור יערער לעליון בדרישה לשחרור מוקדם

המחוזי לוד קבע שעונשו של רוצח הילד אורון ירדן, שנדון ל-45 שנות מאסר, לא יקוצר. לפני ארבעה חודשים פורסמה לראשונה בכאן 11 בקשתו לקצר את העונש
שלי טפיירו
31 באוקטובר 2017
16:30

צבי גור, שנידון ל-45 שנות מאסר בעקבות חטיפתו ורציחתו של הילד אורון ירדן בשנת 1980, יגיש בימים הקרובים לבית המשפט העליון ערעור על ההחלטה שלא לקצר את עונשו - כך נודע היום (שלישי) לכאן חדשות. בית המשפט המחוזי בלוד קבע בצהריים כי גור לא יקבל שחרור מוקדם מהכלא.

לפני כארבעה חודשים פורסמה לראשונה בכאן 11 בקשתו של גור לקצר את עונשו, כמו גם דבר התנגדותה של הפרקליטות. בפרקליטות נימקו את עמדתם בכך שהענקת שחרור מוקדם לגור תהווה פגיעה באמון הציבור, במיוחד נוכח הנסיבות החריגות של הרצח. בעקבות כך, ביקשו בפרקליטות לעכב את ההחלטה.

אמו של אורון ירדן הגיבה על ההחלטה לשחרר את גור בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב': "אנחנו כבר עייפים, לא רוצים לשמוע את השם שלו יותר. מבחינתנו הוא מת מזמן".

רצח אורון ירדן הייתה הפרשה הראשונה של חטיפה ורצח של ילד בישראל. ירדן, ילד בן שמונה מסביון, עלה ב-8 ביוני 1980 למכונית עם נהג לא מוכר לו ועקבותיו נעלמו. מאוחר יותר, קיבלו הוריו של אורון מסר עם דרישת כופר בתמורה להשבת בנם. ההורים הונחו לשלם עם כסף מסומן, על מנת לאתר את החשודים בחטיפה.

הכופר נלקח על ידי אלמוני באישון לילה, והוא הצליח להתחמק מנוכחות משטרתית במקום. למרות שקיבל לידיו את הכסף, הוא לא שחרר את ירדן. בסופו של דבר נתפס גור, אמן בן 33 שהתגורר בנתניה, לאחר שהפקיד כמה מהשטרות המסומנים בבנק בעיר רחובות. בחקירתו הודה כי הילד נחנק למוות במכוניותו. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו מאסר עולם על רצח וכן 36 שנות מאסר על החטיפה. בסך הכל, עונשו נקצב ל-45 שנים.