הלוויית אנשי הג'יהאד האיסלאמי, היום במחנה הפליטים
צילום: אי-פי

מקור פלסטיני לכאן: מצרים לחצה על חמאס שלא לירות אפילו רקטה אחת

הג'יהאד האסלאמי לחץ לשגר רקטות קצרות טווח בתגובה להשמדת המנהרה על ידי צה"ל. למרות היעדר התגובה, הכוננות הצבאית בדרום תימשך גם בימים הקרובים
גל ברגר ורועי שרון
31 באוקטובר 2017
20:27
עודכן ב 21:03

מצרים לחצה על חמאס שלא לירות אפילו רקטה אחת מרצועת עזה לעבר ישראל ופעלה להרגעת הרוחות, לאחר שצה"ל השמיד אתמול מנהרת טרור בשטח ישראל - כך אמר היום (שלישי) ל"כאן חדשות" מקור פלסטיני.

ביממה האחרונה פעלו המצרים מסביב לשעון, ועמדו בקשר עם הארגונים השונים כדי להרגיע את השטח. משלחת של המודיעין המצרי שהתה ברמאללה והגיעה היום לרצועת עזה.

המקור הפלסטיני סיפר, כי לאחר השמדת המנהרה הג'יהאד האיסלאמי העביר מסר לחמאס, שלפיו חייבים להגיב לאירוע ולו בירי של רקטות קצרות טווח. אולם, המצרים העבירו לחמאס מסר ברור כי לא יסכימו לכך, מכיוון שירי כזה יסכן את הפיוס הפלסטיני, כשקהיר משמשת שושבין של המהלך.

אנשי ג'יהאד איסלאמי בהלוויית אחד ההרוגים בפיצוץ המנהרה, היום במחנה הפליטים אל בורייג' (צילום: אי-אף-פי)אנשי ג'יהאד איסלאמי בהלוויית אחד ההרוגים בפיצוץ המנהרה, היום במחנה הפליטים אל בורייג' (צילום: אי-אף-פי)

על פניו נראה שהאיום המצרי עבד והשקט בדרום נשמר, אך הכוננות של צה"ל באזור תימשך גם בימים הקרובים. הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, ביקר היום בפיקוד הדרום ואמר כי "השמדת המנהרה היא הישג מבצעי מרשים". לאחר הערכת מצב הורה הרמטכ"ל להמשיך את הכוננות המוגברת, שכוללת פריסה של סוללות כיפת ברזל ותגבור של כוחות נוספים. ההערכה היא, כי ארגוני הטרור ברצועת עזה יכולים להגיב גם באופן שבישראל לא יכולים לצפות מראש, ולכן עוד מוקדם לומר שהאירוע מאחורינו.