בעקבות המחאה: שלטי תמיכה בכהנא הוסרו מבניין בירושלים

שלטי החוצות, שציינו את מועד אזכרתו של הרב שעמד בראש כ"ך ודברי תמיכה של יו"ר להב"ה, הוסרו בלחץ ח"כים מהשמאל. עו"ד בן גביר: "סוף לחופש הביטוי"
ורד פלמן
01 בנובמבר 2017
15:11
עודכן ב 15:19

שלטי חוצות המפרסמים את מועד האזכרה לרב מאיר כהנא הוסרו היום (רביעי) מבתי מלון בשדרות הרצל באזור הכניסה לעיר בירושלים, בעקבות לחצים של חברי כנסת וארגוני שמאל. על השלטים הופיעו גם דברי תמיכה בראש ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש), בנצי גופשטיין.

עיריית ירושלים אישרה לזכיין לתלות את השלטים. אתמול פנתה חברת הכנסת קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני למפקד מחוז ירושלים, יורם הלוי, וביקשה להסיר את השלטים התומכים בראש תנועת כ"ך לשעבר. חבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ אמר כי "מדובר באקט שכולו מתן לגיטימציה לטרנספר, שנאת ערבים וגזענות. מדובר באירוע שלא ראוי לפרסום כה מובלט ומוטב היה שלא היה מתקיים כלל".

שלטי הענק בהם פורסם מועד האזכרה לרב כהנא ודברי תמיכה בבנצי גופשטיין

ראשי עוצמה לישראל מאיימים בתביעה של חצי מיליון שקלים לאחר שהוסרו השלטים. לטענת עורך הדין איתמר בן גביר, הדבר נעשה לאחר איומים על בתי המלון מצד גורמי שמאל. לדבריו, "לא יתכן ששלט שאושר לפני הצבתו על ידי כל הגורמים בעיריית ירושלים ואין בו כל בעיה חוקית יוסר רק בגלל לחץ טרוריסטי של מתנגדים פוליטיים זה סוף חופש הביטוי בישראל".

גופשטיין אמר בתגובה כי "שוב הוכח שהשמאל חזק בסתימת פיות. הדיבורים על חופש ביטוי תקפים רק לבוגדים שקוראים לפגוע בחיילי צה"ל ולאנשי שוברים שתיקה. לא יעזור להם הציבור יודע שהרב כהנא צדק ושהצבועים סותמים פיות".

לפני שבוע התראיין גופשטיין בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' ואמר כי "להסביר בנימוס לאישה שלא יהיה לה טוב אם היא תצא עם ערבי זו לא עבירה". ראש ארגון להב"ה אמר את הדברים לאחר ששוחרר ממעצר לילי. הוא נעצר בחשד שאיים על ערבים שקיימו קשרים עם בחורות יהודיות.

עוד אמר גופשטיין כי הוא מסביר לבחורה ש"בהתחלה מחמוד הוא חמוד, אחרי זה קורים דברים אחרים. ההתבוללות היא חוקית במדינה ולכן פונים אליי כדי שאני אסביר לבנות מה יכול לקרות".