אילוסטרציה
צילום: רובן סלבדורי, פלאש 90

הנתונים נחשפים: היקף ההתאבדויות הגבוה בצה"ל - בקרב טירונים

פרסום ראשון: 15 חיילים התאבדו השנה, ומהמידע שהועבר מהצבא עולה כי מספר המתאבדים יורד ככל שהוותק בשירות החובה עולה. צה"ל: פועלים לאיתור מצוקות
רועי שרון
02 בנובמבר 2017
20:41

15 חיילים התאבדו השנה במהלך שירותם - כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. מהנתונים עולה כי שיעור ההתאבדויות הגבוה ביותר הוא בקרב טירונים. 

צה"ל חשף את המידע לבקשתה של התנועה לחופש המידע. מהנתונים עולה כי מספר המתאבדים יורד ככל שהוותק בשירות החובה עולה. בארבע השנים האחרונות התאבדו 16 טירונים, 12 חיילים ששירתו בצבא בין שנה לשנתיים ו-7 חיילים שזמן שירותם נע בין שנתיים לשלוש שנים. הנתון עולה כאשר עשרה אנשי קבע התאבדו בארבע השנים האחרונות.

עורך הדין אור סדן, היועץ המשפטי של התנועה לחופש המידע, אמר כי "מדובר בשיח שמאוד חשוב שיתקיים בישראל ובאחדמגורמי המוות העיקריים בצבא. צריך ללמוד על הסוגייה הזאת על מנת לדעת ולפתור אותה. אנחנו שמחים שהצבא מעביר את המידע הזה באופן חופשי יחסית היום, בניגוד לעבר. על מנת ללמוד מה הם הגורמים להתאבדויות בצבא ולדעת לפתור את הבעיה הזאת".

מדובר צה"ל נמסר: "במסגרת הפעילות למניעת אובדנות, צה"ל פועל לאיתור מצוקות הפרט, מתן כלים להתמודדות ופתרונות יעילים. צה"ל ימשיך לעסוק בעניין בכל דרך, משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן".