האקרים מטעם רוסיה ניסו לפרוץ לבכירים בתעשייה הצבאית בישראל

בשאר העולם כוונה פעילות הקבוצה נגד פוליטיקאים ודיפולמטים. שמם של הבכירים נאסר לפרסום
עמיחי שטיין
02 בנובמבר 2017
23:24

קבוצת האקרים הקשורה לממשלת רוסיה ניסתה לפרוץ לחשבונות הדואר האלקטרוני של בכירים בתעשייה הצבאית בישראל, כך עולה ממסמך של קבוצת ההאקרים "פאנסי באר", שפירסמה הבוקר (חמישי) סוכנות הידיעות AP. גורמים שנחשפו למסמך המלא אמרו ל"כאן ועכשיו" כי הבכירים, אנשי מחקר ואנשי מנהל, היו מעורבים בפרויקטים צבאיים.

קבוצת ההאקרים "פאנסי באר", המקורבת לממשל הרוסי, הייתה אחראית בין היתר לפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית במהלך הבחירות לנשיאות ארה"ב. במסמך מתוארים כמעט 5,000 חשבונות דואר אלקטרוני של בכירים ברחבי העולם, בהם פוליטיקאים, דיפלומטים, אנשי צבא ותעשייה ומתנגדי המשטר הרוסי, שאל חשבונותיהם ניסו ההאקרים לפרוץ.


כתב סוכנות הידיעות AP, רפאל סאטר, שחשף את המסמך, אמר ל"כאן ועכשיו": "לא הופתענו מהכמות, אלא הופתענו מהמגוון. מי שרואה את האישים בחשבונות הללו יודע בדיוק מה הרוסים מחפשים". בראש היעדים עומדת ארצות הברית: יותר מ-500 חשבונות דואר אלקטרוני של אישים אמריקאים בכירים היו על כוונת הקבוצה, בהם שרי החוץ לשעבר ג'ון קרי וקולין פוואל, מפקדים בכירים בצבא ובנאט"ו. לעומת זאת, באוקראינה היו רוב היעדים של פוליטיקאים.

"ברור לנו שהם לא הסתפקו בדואר האלקטרוני ג'ימייל בלבד", הוסיף סאטר. "על אף שאין לנו את רשימת המטרות המלאה ברור לנו כי היא גדולה בהרבה ומכילה את כל שרתי וחשבונות דואר אלקטרוני נוספים"