נתניהו בבסיס חיל הים בחיפה
פלאש 90

הערכה: נתניהו יזומן לחקירה בפרשת הצוללות

מוטי גילת מעריך כי בעקבות חקירת מקורביו, לא תהיה ברירה אלא לחקור גם את רה"מ. החוקרים רוצים להבין: מדוע כלי השיט נרכשו דווקא מ"טיסנקרופ"?
מוטי גילת ורום ליאור
05 בנובמבר 2017
20:39
עודכן ב 20:52

ההתפתחויות הדרמטיות בפרשת הצוללות, שבמסגרתה נחקרים היום (ראשון) עו"ד דוד שמרון ופרקליט נוסף שמקורב מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו, יחייבו לזמן אותו לחקירה במשטרה. כך העריך הערב הפרשן הבכיר מוטי גילת במהדורת חדשות הערב בכאן 11.

על פי ההערכה, נתניהו יזומן למשטרה כעד, ולא כחשוד בפרשה, שבה מעורבים מקורביו. חקירתם של שמרון ועורך הדין השני, שהחלה בשעות הבוקר במוקדמות, נמשכת כבר יותר מ-13 שעות, אך מסתמן כי המשטרה לא תבקש להאריך את מעצרם.

גורם בכיר בלשכת נתניהו התייחס מוקדם יותר היום למעצר של שני המקורבים, ואמר: "אני מציע לברנז׳ה לשתות שלושה לימונים, ולשתות כדי שהחיוך יימחק להם מהפרצוף. ראש הממשלה לא קשור לחקירה".

חקירת תיק 3000 מתמקדת כעת ברכש של ארבע ספינות, המיועדות להגן על אסדות הגז שנמצאות בים. הגרמנים, שהקצו תקציב למהלך, לא אמרו לישראל מאיזו מספנה לרכוש את הספינות. החוקרים מעוניינים להבין מדוע בחרה ישראל לבצע את הרכש דווקא ממספנת "טיסנקרופ", שאותה ייצג מיקי גנור, שהפך לעד מדינה בפרשה, והעריך כי עו"ד שמרון היה צפוי להרוויח מהעסקה תשעה מיליון דולר. 

חשוד נוסף בפרשת הצוללות הוא דוד שרן, לשעבר ראש הלשכה של נתניהו. נשיאת בית משפט השלום מרכז, השופטת עינת רון, החליטה היום להרחיקו ל-30 יום נוספים ממשרדי קצא"א וממשרדי הממשלה.פרקליטו של שרן, עו"ד איתן מעוז, טען שאין חשש לשיבוש הליכי חקירה במסגרת עבודתו כמזכיר קצא"א וכי פרנסתו נפגעה.