שרה נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: עוזרו של ליצמן הציע עבודה לתובעת נגד שרה נתניהו

עוזרו של שר הבריאות פנה לשירה רבן לפני שהגישה את התביעה נגד אשת ראש הממשלה בגין התעמרות. לשכת ליצמן: "רק הצענו עזרה"
רועי ינובסקי
05 בנובמבר 2017
21:06

עוזרו של שר הבריאות יעקב ליצמן פנה אל שירה רבן, התובעת בימים אלה את אשת ראש הממשלה בגין התעמרות, והציע לה עבודה – כך פורסם הערב (ראשון) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. בלשכתו של ליצמן הדגישו בתגובה כי העובד לא ידע על הגשת התביעה כשהציע לרבן את העבודה.

הפנייה מצד העוזר התרחשה אמנם לפני הגשת התביעה של העובדת נגד שרה נתניהו, אך לאחר שכבר עזבה את מעון ראש הממשלה והעלתה את הטענות להתעמרות. לאחרונה פורסם על הצעות עבודה נוספות שקיבלה רבן מאז שהוגשה התלונה.

מלשכתו של ליצמן נמסר בתגובה לפרסום כי "כמענה לבקשתו של מכר, וכחלק ממדיניות לשכת השר לסייע לכל מי שפונה לעזרה, נענה עוזר השר לבדוק אפשרות לסייע במציאות עבודה עבור עובדת שנטען כי נותרה ללא תעסוקה. למותר לציין כי לא היה לעוזר השר כל בדל מידע על שום תביעה שבדרך".

בשבוע שעבר פורסם כי אריק רוזנטל, יועץ התקשורת של רבן, הציע עבודה לאישה אחרת שעבדה במעון ראש הממשלה ומשמשת עדה בתביעה של רבן. בראיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' הוא הדף הטענות כי מדובר בשיבוש הליכים ואמר: "אין כאן שום בעיה משפטית וחוקית. אם הייתה כזו, הייתי מקבל פנייה מהמשטרה. מחר תשכחו את הפנייה שלי אליה".

בדף הפייסבוק של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פורסמו אמש פורסמו צילומי מסך משיחת וואסטאפ שניהל רוזנטל עם העדה, נ"ק, ובה הציע לה עבודה בחברה בה הוא מועסק. "זה היה מהלך פרטי שלי לסייע לבן אדם שהוא לא רק במצוקה, אלא לתפיסתי נמצא גם בסכנה", הסביר רוזנטל, המשמש גם כאיש יחסי הציבור של מני נפתלי וגיא אליהו, שהגישו גם הם תביעות נגד שרה נתניהו.