המשפחות השכולות המוחות בעת דיון בכנסת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משפחות שכולות מיו"ש קטעו את דברי נתניהו: "נמאס לנו"

אמהות שאיבדו את יקיריהן בפעולות טרור הטיחו ברה"מ כי אינו עושה מספיק לבניית תאורה וכבישים בהתנחלויות. נתניהו איפשר למשפחות לדבר: "שותף לכאב"
מיכאל שמש, זאב קם ויואב קרקובסקי
06 בנובמבר 2017
16:08
עודכן ב 17:43

משפחות שכולות מיהודה ושומרון, שאיבדו את יקיריהן בפעולות טרור, התפרצו היום (שני) לדבריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעת ישיבת הליכוד בכנסת. המוחים האשימו את נתניהו כי הוא מדבר, אבל לא עושה, בהתייחס להבטחתו לבניית כבישים ותאורה ביהודה ושומרון.

אדווה ביטון, אמא של אדל ביטון, שנפצעה אנושות מיידוי אבנים של מחבלים ומתה כשנתיים לאחר מכן, קטעה את דברי ראש הממשלה. "כולם מגלים אמפתיה אלינו, אבל נמאס לנו. אנחנו רוצים החלטות בפועל ומעשים אמיתיים", אמרה.

הדס מזרחי, שבעלה, סגן-ניצב ברוך מזרחי, נרצח בפיגוע ירי בסמוך לחברון בערב חג הפסח לפני שלוש שנים, התפרצה בבכי ואמרה כי בעלה נרצח בשל חוסר תאורה בכבישי יהודה ושומרון, והאשימה את הממשלה בכך ששוכחים את תושבי האזור.בעת המהומה ניסו חברי כנסת להרגיע את המשפחות ולעצור את דבריהם, אך נתניהו דרש מהם לחדול ולאפשר למשפחות לדבר. לאחר מכן אמר ראש הממשלה כי "אני לא חושב שיש כאן מישהו שלא שותף לכאב האמיתי שלכן. אני זוכר את אדל הקטנה. שוחחתי אז אתכם. הצורך לפתור את זה הוא אמיתי וחייב לצאת לדרך מיד". נתניהו המשיך ואמר כי "זו ההחלטה שקיבלנו היום. זו החלטה אמיתית. אתם תביעו את הכאב ואנחנו נדאג שלא יהיה יותר כאב. נגן על הכבישים ועל המשפחות שלנו".

מוקדם יותר בישיבה אמר ראש הממשלה כי "יש לנו התחייבות ברורה לפתור ולסייע את בעיית הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון. אנחנו לא מדברים, אלא עושים". לדבריו, "אנחנו מכשירים את דעת הקהל הבינלאומית. כבר שנה שלא שמענו שום גינוי לבנייה ביהודה ושומרון". נתניהו הוסיף כי "צריך להביא את הכסף וגם את זה אנחנו עושים. אני בא מפגישה עם שר האוצר והחלטנו על הקצאה מיידית של 200 מיליון שקל לכבישים שכבר מוכנים. התכנון שלהם מוכן".