משרדי בזק
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

פרשת בזק: נתניהו היה קרוב לחדר החקירות

הפרשן מוטי גילת סבור, כי בכל הקשור לראש הממשלה - לא בטוח שנאמרה המילה האחרונה. ייתכן שמקורבו שאול אלוביץ' ייאלץ לוותר על השליטה בבזק
שאול אמסטרדמסקי ומערכת כאן ועכשיו
06 בנובמבר 2017
20:29

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היה קרוב מאוד לחדר החקירות בפרשת בזק - כך פרסם היום (שני) הפרשן הבכיר מוטי גילת בחדשות הערב בכאן 11. גילת הוסיף, כי לדעתו - בזהירות המתבקשת - לא בטוח שבנושא הזה נאמרה המילה האחרונה. לדבריו, למשטרה מותר להפתיע את ראש הממשלה ולהציג לו שאלות בנושא גם בחקירות אחרות, ונתניהו יופתע אם זה אכן יקרה.

רשות ניירות ערך הודיעה הבוקר כי התגבשה תשתית ראייתית נגד החשודים המרכזיים בפרשת בזק, שמבססת את מעורבותם של שבעה חדושים בעבירות פליליות. מדובר בין היתר בבעל השליטה בחברה שאול אלוביץ', במנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר שהורחק מהמשרד, במנכ"לית בזק סטלה הנדלר,  ובמנכ"ל יס רון אילון.

שלמה פילבר, שאול אלוביץ' וסטלה הנדלר | צילום: מרים אלסטר (פלאש 90), יחשלמה פילבר, שאול אלוביץ' וסטלה הנדלר | צילום: מרים אלסטר (פלאש 90), יח"צ ומשה שי

לצד הבעיות הפליליות, הפרשה מעוררת גם לא מעט צרות פיננסיות לאלוביץ'. לבעל השליטה בבזק יש חובות של 1.2 מיליארד שקל למערכת הבנקאית. בעקבות החקירות, שווי החברות שלו ירד ויכולת החזר החבות שלו נפגעה. אם התהליך הזה יימשך, ואם יוגש נגדו כתב אישום - ייתכן שאלוביץ' ייאלץ לוותר על השליטה בבזק או לפחות על חלק ממנה.