אורן חזן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום נגד חבר הכנסת אורן חזן

חזן הודיע כי הוא מוותר על בקשת חסינות וצפוי להיות מואשם בתקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור והתנהגות פסולה - שאירעו לפני שנבחר לכנסת
שלי טפיירו
06 בנובמבר 2017
22:26

בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד), זאת לאחר שוויתר על זכותו לבקש מהכנסת חסינות - כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. חזן צפוי להפוך לנאשם בעבירות של תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור והתנהגות פסולה.

לפני כשבועיים הודיע חזן לפרקליטות כי הוא מוותר על הזכות שלו לבקש מהכנסת חסינות, קרוב לוודאי בשל הסיכויים הקלושים שהכנסת תאשר זאת, לאור העובדה כי האירוע המדובר התרחש לפני שחזן נבחר לכנסת. חזן עצמו לא צפוי להתפטר מהכנסת ולדברי מקורביו הוא מתכוון להילחם על חפותו, ואף מקווה שיזוכה מהאישומים נגדו.

בספטמבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי החליט להגיש כתב אישום נגד חזן בעבירות של תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור וכן התנהגות פסולה במקום ציבורי. המקרה שבגינו יוגש כתב האישום, התרחש ב-2014, כשנה לפני שחזן החל לכהן כחבר כנסת.

למשפחתו של חזן הייתה מסעדה באריאל ואמו של חבר הכנסת, אביבה, הייתה רשומה בעירייה כאחראית לתשלומי הארנונה. בספטמבר באותה שנה הוטל עיקול על חשבון הבנק של אביבה חזן, משום שלא שילמה את הארנונה במשך שמונה שנים. לפי כתב האישום, לאחר כמה ימים חזן הבן הגיע לבניין העירייה כשהוא נסער, ונכנס למשרדים שונים כדי לברר מי אחראי לעיקול. כאשר הבין שמנכ"ל עיריית אריאל אבי עזר אחראי, הוא המתין לו וכשזה הגיע מלווה בראש העירייה, חזן צעק עליו וקילל אותו "בן זונה גנב, אני אזרוק אותך מפה".

תגיות:
אורן חזן