הזירה שבה נפלה ורד קרמסקוי אל מותה
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

התיק נגד חיים תנעמי, שנחשד ברצח חברתו, נסגר מחוסר אשמה

ניסוי שערכה המשטרה קבע כי תנעמי לא יכול היה לדחוף את ורד קרמסקוי ממכוניתו במהלך נסיעתם במאי האחרון - והפרקליטות סגרה את התיק
07 בנובמבר 2017
13:39
עודכן ב 13:45

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה היום (שלישי) על סגירת התיק נגד חיים תנעמי, שהיה חשוד ברצח בת זוגו ורד קרמסקוי, מפאת חוסר אשמה. החשד הראשוני היה כי תנעמי דחף את קרמסקוי בת ה-19 מכלי רכבו תוך כדי נסיעה משותפת ליד ההתנחלות צופים בשומרון במאי האחרון, וכך גרם למותה, אך ניסוי שביצעה המשטרה הוביל למסקנה שמדובר בתרחיש בלתי סביר.

ורד קרמסקוי (צילום: מתוך פייסבוק)

חוקרי המשטרה קיימו את הניסוי בכלי הרכב שממנו נפלה קרמסקוי אל מותה ובאותה הזירה. במסקנות שהגישו, צוין כי גודל הרכב והעובדה שהאירוע התרחש תוך כדי נסיעה לא איפשרו לתנעמי לדחוף אותה מהמושב שלצד הנהג. עוד התגלה בניסוי כי השליטה על פתיחה או סגירה של דלת המכונית הייתה בידי קרמסקוי.

בנוסף לכך, ציינו החוקרים כי אף על פי שלא ניתן לדעת מה התרחש בין בני הזוג בדקות שקדמו לנפילה – לא ייתכן כי תנעמי היה מי שפתח את הדלת. בפרקליטות השתכנעו מהמסקנות וקבעו כי לא ניתן לייחס לתנעמי שום עבירה פלילית.

מלבד החשד לרצח שהופרך, המשטרה פסלה גם את הטענה שלפיה בן זוגה של קרמסקוי ברח מאזור האירוע לאחר שנהרגה. החקירה העלתה כי תנעמי נשאר בזירה, ואף שהה לצד חברתו במהלך הטיפול הרפואי הראשוני שהוענק לה.

מהפרקליטות נמסר: "לאחר בחינה מעמיקה של מכלול הראיות בתיק, ובכלל זה ניסוי שערכו חוקרי המשטרה ברכבו של החשוד, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק בהיעדר אשמה".