צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ למדינה בדיון על תאגיד השידור: "לשקול לשנות עמדה"

הרכב מורחב בבג"ץ דן בעתירה נגד פיצול תאגיד השידור הישראלי ודחה את מועד ההחלטה. השופט מזוז: מטרת הפיצול - להשפיע על עיתונאים
אמוץ שפירא
07 בנובמבר 2017
14:05
עודכן ב 14:13

הרכב מורחב של שבעה שופטים סיים לדון היום (שלישי) בבג"ץ בסוגיית פיצול התאגיד השידור הציבורי, והודיע כי יתן את פסק הדין במועד אחר. עם זאת, השופטים ביקשו מהמדינה לשקול לשנות את עמדתה וביקשו כי זו תמסור לבג"ץ הודעה על כך בתוך שבועיים.

הדיון התמקד בעיקר בפגיעה בזכויות חוקתיות של העותרים. במהלכו, הביעו כמה מהשופטים מורת רוח מתיקון החוק המפצל את התאגיד לשני תאגידים, שאחד מהם הוא תאגיד חדשות.

השופט מני מזוז התרעם: "בשביל מה עשו את המהלך המייגע הזה, אם לא להשפיע על האנשים העוסקים באקטואליה ובחדשות? זו התכלית היחידה". השופט יצחק עמית אמר כי אין שום תכלית לתיקון החוק. לדבריו, "כאשר ננסה יום אחד להסביר לדור הבא מה קרה פה - נתקשה".

מנגד, נציגי המדינה  טענו כי אין עילה להתערבות שיפוטית. נציגת הכנסת אמרה כי החוק אולי מוזר ולא יעיל, ואפשר לתהות על קנקנו, אך הוא לא פוגע בחופש הביטוי של הציבור. היא הוסיפה כי הוא גם לא פוגע בחופש העיסוק ולא בחופש ההתארגנות, ולא נפגע הבטחון התעסוקתי של העובדים.