השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל
צילום: פלאש 90

דרישה מיו"ר דירקטוריון "קשת": לפטר לאלתר את אלכס גלעדי

השרה לשוויון חברתי ויו"ר מעמד האישה שיבחו את תמיכת דרורית ורטהיים ב"קורבנות", אך הבהירו: "זמן להמיר את המילים למעשים"
ורד פלדמן
07 בנובמבר 2017
20:37
עודכן ב 09:37

השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, ומנכ"לית הרשות למעמד האישה,  אוה מדז'יבוז'‏, שלחו הערב (שלישי) מכתב ליו"ר דירקטוריון "קשת" ובו דרשו לסיים לאלתר את תפקידו של נשיא "קשת", אלכס גלעדי.

בתחילת המכתב ציינו השתיים לטובה את תמיכתה של יו"ר הדירקטוריון, דרורית ורטהיים, ב"קורבנות שחשפו באומץ את סיפוריהן האישיים". עם זאת, בהמשך דרשו את פיטוריו המיידיים של גלעדי: "בחלוף מספר ימים ולאחר שמר גלעדי אישר חלק מהטענות שהופנו כלפיו, אנו ‏סבורות כי באה העת להמיר את המילים במעשים ולהודיע לאלתר על סיום תפקידיו הרשמיים בקשת ‏ובכלל זה סיום כהונתו כנשיא החברה".

במכתב הביעו גמליאל  ומדז'יבוז' הערכה לפועלה של ורטהיים וכתבו כי "אין לנו ספק כי הנהלת קשת בראשותך רואה את הדברים בחומרה ‏ופועלת ליצירת סביבה בטוחה יותר לנשים. חלק מיצירת סביבה בטוחה היא להוכיח שאף אחד אינו ‏חסין בפניה, בכיר ככל שיהיה, אפילו הנשיא".

השתיים הוסיפו כי "עליית המודעות לנושא הטרדות מיניות, כפי שהיא באה לידי ביטוי בחודש האחרון, מסביב לעולם וגם ‏בישראל, לצד חשיפתם של עוד ועוד סיפורים קשים, היא תהליך חברתי חשוב, מבורך ואמיץ, ועלינו ‏להתמודד כחברה וכפרטים עם האפקט שהוא יוצר".

לדבריהן, "הדרך שבה אנו בוחרים להתמודד, היא המסר ‏החשוב ביותר שעובר הן כלפי הנפגעות והן כלפי הפוגעים, אלה שנחשפו, אלה שעדיין לא נחשפו, ואלה ‏שעדיין מסתובבים בינינו ומטרידים מינית, ועכשיו יותר מתמיד מבינים שלהטרדה יש השלכות. גם ‏בחלוף שנים רבות.". הן המשיכו וכתבו כי "חשוב שההשלכות תהיינה חד משמעיות. אל לנו לתת גיבוי לא בקריצה, לא בהסכמה ולא ‏בהתעלמות, ואין עוד מקום להסתפק בדין ודברים כי אם בנקיטת עמדה חד משמעית. אין מקום ‏למטרידים בינינו".

השרה לשוויון חברתי ומנכ"לית הרושת למעמד האישה הוסיפו: "אנחנו יכולות וצריכות לראות כיצד הגיבה תעשיית הקולנוע האמריקאית למקרים של הטרדה מינית ‏חמורה, ואיך בן לילה הוקיעה והקיאה מתוכה את מי שסרח, יהיו הישגיו המקצועיים אשר יהיו, יהיה ‏מעמדו הציבורי אשר יהיה. כך עלינו לנהוג גם בישראל. במיוחד בערוץ טלוויזיה מרכזי ומשפיע".