ליאור חורב (במרכז)
צילום: אורי לנץ, פלאש 90

היועמ"ש במשרד לביטחון הפנים: ליאור חורב הפר חוזה

בחוות דעת שהוגשה לבקשת השר ארדן ונחשפה בכאן רשת ב', קבע עו"ד יואל הדר כי היועץ למשטרה הפר את תנאיו משום שביקר את הממשלה בציוצים בטוויטר
רועי ינובסקי וזאב קם
08 בנובמבר 2017
08:09
עודכן ב 19 נובמבר 15:06

חוות דעת של היועץ המשפטי של המשרד לביטחון הפנים, עו"ד יואל הדר, קובעת כי ליאור חורב, שמונה ליועץ חיצוני במשטרה, הפר את תנאי החוזה שלו, מאחר שביקר את הממשלה בציוציו בטוויטר - כך פורסם ביומן הבוקר של כאן רשת ב'. בחודש שעבר ראש הממשלה תקף את המפכ"ל רוני אלשיך על רקע מינוי חורב, שלטענתו אחראי להדלפות מהמשטרה.

חוות הדעת הוגשה לבקשת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לקראת דיון היום בוועדת הפנים בנושא, לפי בקשת יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), ובעקבות בדיקת מבקר המשטרה והמשרד לביטחון הפנים. לצד זאת, בחוות הדעת מצוין כי מבקר המשטרה והמשרד לביטחון הפנים קבעו כי לא נפלו פגמים בהליך המינוי של חורב. בחוות הדעת צוינו כמה מציוציו של חורב בטוויטר נגד הממשלה ובהם תקף בין היתר את השרה מירי רגב, את השר איוב קרא וכינה את חברי הליכוד "תוצאה של אותה תרומת זרע".

גורמים במשטרה תהו על עיתוי פרסום חוות הדעת של היועץ המשפטי, זאת לאחר שהמבקר לא מצא כשלים במכרז בו מונה חורב, והדגישו כי היא הופצה לתקשורת עוד לפני שהועברה לחוות הדרג המקצועי, רגע לפני הדיון בוועדה בראשות אמסלם. ארדן הביע התנגדות להעסקתו של חורב בגלוי. גורמים במשטרה ציינו עוד, כי בדיקת המבקר מצאה כי לא נמצא שום רבב בהליך ההתקשרות "בניגוד לנטען נגדנו מעל כל במה". לדבריהם, "מה שנשאר זה להתחשבן על כמה ציוצים".

מהמשטרה נמסר: "איננו מתכוונים לדון בתקשורת על אודות פעולות משפטיות עתידיות שבכוונתנו לנקוט או שלא לנקוט ביחס לנושא, מה גם שחוות הדעת המשפטית של יועמ"ש המשרד לביטחון פנים טרם הועברה לעיון המשטרה, טרם הגעתה לתקשורת. בכל מקרה, חוות הדעת המחייבת את המשטרה תסוכם עם משרד המשפטים".

ח"כ נאוה בוקר (הליכוד), חברת ועדת הפנים של הכנסת, הודיעה הבוקר כי בכוונתה לתבוע את חורב תביעת לשון הרע בעקבות אמירותיו נגדה. ביולי כתב חורב בטוויטר, כי ״הזוכה היומית בפרס הקוקוריקו ע״ש לוקה היא נאוה בוקר״. בוקר אמרה, כי ״לא יתכן שיועץ התקשורת יתבטא באופן הזה ויכנה חברת כנסת ׳משוגעת׳״.