אלכס גלעדי
צילום: אי-פי

עקב עדויות על אונס והטרדות מיניות: אלכס גלעדי פורש זמנית מקשת

נשיא הזכיינית הודיע כי הוא "זז זמנית" לאחר פרסום טענותיהן של שתי נשים. גלעדי: "פרסום שקרי ומשולל כל יסוד"
ורד פלמן ונוב ראובני
08 בנובמבר 2017
08:54
עודכן ב 09:43

נשיא קשת אלכס גלעדי הודיע הלילה (רביעי) כי הוא פורש זמנית מתפקידו, באופן מיידי, בעקבות הטענות להטרדות מיניות. ״אני זז הצידה מתפקידי ב׳קשת׳ זמנית", הודיע לדירקטוריון ולמנכ״ל הזכיינית. בהודעתו טען גלעדי כי מדובר בטענות שקריות.

אמש פורסמו בכלי תקשורת טענות של שתי נשים, ששמותיהן לא פורסמו, ולפיהן גלעדי אנס אותן. האחת לפני כ-20 שנה והשנייה בסוף שנות ה-70. גלעדי מסר כי "מדובר בפרסום שקרי משולל כל יסוד".

בהודעתו לדירקטוריון כתב גלעדי כי "אלחם להוכחת חפותי מן הטענות הבלתי מבוססות האלה. אני חוזר ומדגיש כי טענות אלה אינן נכונות ואנקוט בצעדים המשפטיים הנדרשים כנגד האשמות השווא הללו״.

בשבוע שעבר סיפרה העיתונאית אושרת קוטלר כי גלעדי הציע לה הצעה מגונה כשהיה מנכ"ל קשת בראשית דרכו של ערוץ 2. כמה ימים לאחר מכן סיפרה העיתונאית נרי ליבנה כי גלעדי חשף בפניה את איבר מינו במה שסברה שהיא פגישת עבודה. גלעדי לא הכחיש את טענותיה של ליבנה אך אמר כי מה שאנשים מבוגרים עושים בביתם הוא עניינם הפרטי.

יו"ר ויצו, ישראל גילה אשרת, בירכה על החלטתו של גלעדי. "מדובר במהלך ראוי, ואנו מצפות כי המהלך גם ישמש דוגמא לאחרים. עם זאת, קיימת חשיבות עליונה לנקיטת צעדים משפטיים לצד ה"תזוזה הצידה".

אמש פנו השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, ומנכ"לית הרשות למעמד האישה, אוה מדז'יבוז'‏, ליו"ר דירקטוריון קשת, דרורית ורטהיים, ודרשו לסיים לאלתר את תפקידו של גלעדי. השתיים שיבחו את תמיכתה של ורטהיים בנשים שהעלו את הטענות נגד גלעדי, אך הבהירו: "זמן להמיר את המלים למעשים".