אילנה דיין
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

אילנה דיין על פרשת אלכס גלעדי: "התנהלות קודרת וחמורה"

העיתונאית הוותיקה התייחסה בכאן רשת ב' לטענות נגד נשיא "קשת". על הזכיינית שבה היא עובדת: "אוהבת את המקום, אך היה אפשר להתנהל אחרת"
כאן ועכשיו
08 בנובמבר 2017
11:39
עודכן ב 09 נובמבר 14:40

העיתונאית אילנה דיין התייחסה היום (רביעי) בכאן רשת ב' לסערת ההטרדות המיניות ולהאשמות נגד נשיא "קשת", אלכס גלעדי, וטענה כי מדובר בתופעה נפוצה וקשה - לא רק במשרדי החברה. "חשוב מאוד שהנשים האלו דיברו. הן דיברו על מה שכולנו מרגישות. תמיד ידענו שיש דברים שקרו לנו ולא סיפרנו, ותמיד ידענו שזה אחת מאחת, שזה קורה גם לילדות שלנו", אמרה בתכנית סדר יום עם קרן נויבך. 

לדבריה, נשיא הזכיינית צריך לסיים את תפקידו. "בעניין של אלכס גלעדי, ההתנהלות מאוד קודרת וחמורה. זה לא משאיר הרבה מקום לדילמה", אמרה. על התופעה המתמשכת ובה נשים חושפות הטרדות מיניות אמרה: "קורה כאן תהליך משמעותי ועמוק, שייקח לכולנו זמן להבין את ההשלכות שלו. במובן הזה מדובר ברעידת אדמה, תהליך משמעותי שגם גובה מחירים".

דיין התייחסה לטענות נגד התנהלות הנהלת קשת ואמרה כי "אני מסכימה עם הביקורת על הקצב ועל הניסוח של ההודעות. היה אפשר לעשות את זה אחרת ומהר יותר". היא המשיכה: "אני אוהבת את קשת ואת אבי ניר - הם מאפשרים לנו לעשות תכניות כמו שאנחנו מאמינים, אבל גם הם לפעמים טועים. רוח הארגון זה לא מה שמשתקף בימים האחרונים".

גלעדי הודיע הלילה כי הוא פורש זמנית מתפקידו, באופן מיידי, בעקבות הטענות להטרדות מיניות. ״אני זז הצידה מתפקידי בקשת זמנית", הודיע לדירקטוריון ולמנכ״ל הזכיינית. בהודעתו טען גלעדי כי מדובר בטענות שקריות. בהודעתו לדירקטוריון כתב גלעדי כי "אלחם להוכחת חפותי מן הטענות הבלתי מבוססות האלה. אני חוזר ומדגיש כי טענות אלה אינן נכונות ואנקוט בצעדים המשפטיים הנדרשים כנגד האשמות השווא הללו״.

פרישתו של גלעדי מתפקידו מגיעה על רקע פנייתן אמש של השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, ומנכ"לית הרשות למעמד האישה, אוה מדז'יבוז'‏, ליו"ר דירקטוריון קשת, דרורית ורטהיים, בדרישה לסיים לאלתר את תפקידו של גלעדי.  במכתב ששלחו לוורטהיים, כתבו השתיים כי "בחלוף מספר ימים ולאחר שמר גלעדי אישר חלק מהטענות שהופנו כלפיו, אנו ‏סבורות כי באה העת להמיר את המילים במעשים ולהודיע לאלתר על סיום תפקידיו הרשמיים בקשת ‏ובכלל זה סיום כהונתו כנשיא החברה".

פורש זמנית. אלכס גלעדי (צילום: אי-פי)

אתמול פורסמו בכלי תקשורת טענות של שתי נשים, ששמותיהן לא פורסמו, ולפיהן גלעדי אנס אותן. האחת לפני כ-20 שנה והשנייה בסוף שנות ה-70. גלעדי מסר כי "מדובר בפרסום שקרי משולל כל יסוד".

בשבוע שעבר סיפרה העיתונאית אושרת קוטלר כי גלעדי הציע לה הצעה מגונה כשהיה מנכ"ל קשת בראשית דרכו של ערוץ 2. כמה ימים לאחר מכן סיפרה העיתונאית נרי ליבנה כי גלעדי חשף בפניה את איבר מינו במה שסברה שהיא פגישת עבודה. גלעדי לא הכחיש את טענותיה של ליבנה, אך אמר כי מה שאנשים מבוגרים עושים בביתם הוא עניינם הפרטי.

גזית על האשמותיה של דנה ויס להטרדה מינית: "לא היו ולא נבראו"

העיתונאי ומגיש הרדיו גבי גזית דחה היום את האשמותיה כלפיו מצד הכתבת המדינית של חברת החדשות, דנה ויס, שטענה כי הוא נהג לנשק אותה על השפתיים. בתכניתו בתחנת 103FM טען גזית כי "כל הדברים שנכתבו ופורסמו אתמול על ידי הגברת דנה ויס לא היו ולא נבראו".

גזית אמר: "מלכתחילה לא חשבתי שיש צורך בתגובה לנושא, אבל בעקבות אינספור תגובות והודעות שקיבלתי, גם של גברים ונשים, ששלחו לי הודעות תמיכה רבות, וגם הודעות גינוי על השיימינג שנעשה בימים האחרונים, בשבילכם החלטתי להגיב".

הוא הוסיף: "אני אומר רק דבר אחד, כל הדברים שנכתבו ופורסמו אתמול על ידי הגברת ויס לא היו ולא נבראו. ועכשיו, במקום לכלות זמן שידור יקר על זה, נחזור ונגן על נשים. במקום רכילות דמיונית, אנחנו נמשיך בעבודה הזאת".