בית חולים
צילום: אבי דישי, פלאש 90

בכיר בבית חולים בצפון מואשם בהטרדה מינית ומעשים מגונים בעובדות

הנאשם, בן 56, שעל שמו ופרטיו הוטל צו איסור פרסום, נהג לומר משפטים מיניים, לשאול שאלות אינטימיות ולנסות לנשק עובדות בניגוד לרצונן
אורלי אלקלעי
08 בנובמבר 2017
11:06

כתב אישום בגין הטרדות מיניות, מעשה מגונה וניסיון לבצע מעשה מגונה הוגש אתמול (שלישי) נגד בכיר בתחום המינהלי באחד מבתי החולים בצפון. פרקליטות מחוז צפון הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת בקשה לעצור עד תום ההליכים את הנאשם, בן 56, שלבקשת סניגורו הוטל צו איסור פרסום על שמו ופרטיו.

החקירה נפתחה בעקבות תלונות של שתי עובדות, גם הן בתפקידים מינהליים באותו בית החולים. לפי כתב האישום, בשנים 2017-2014 נהג הנאשם להזמין את המתלוננות למשרדו במסגרת יחסי עבודה. במהלך הפגישות אמר להן משפטים בעלי אופי מיני כמו: "את סקסית", "איזה שפתיים יש לך" ו"את מאוד מושכת".

עוד מפורט בכתב האישום כי במקרה של אחת המתלוננות בפתחה של כל פגישה נהג הנאשם לנשק אותה על לחייה ובשלב מסויים להזיז את ראשו בכוונה לנשקה גם בפיה וזאת בניגוד לרצונה. כמו כן נהג לשאול אותה שאלות אינטימיות כמו "מה עשית עם בעלך?" ו"מתי אתם מספיקים לקיים יחסי מין?" למרות שהביעה את סלידתה והתנגדותה למעשיו, הוא לא חדל ממעשיו.

במקרה אחר, פנה הנאשם לאחת המתלוננת ואמר לה כי טיפל בתלונה נגד עובד שצעק עליה ואז שאל אותה "מה יוצא לי מזה". בפעם אחרת אמר לאותה מתלוננת "הלוואי שתחליקי ותפלי על החזה שלי", לאחר שזו העירה לו כי השטיח בכניסה מסוכן ומישהו עלול להחליק.

מהמשטרה נמסר כי היא משקיעה מאמצים בחקירת עבריינים הפוגעים בנשים ומנצלים את פערי הכוחות ביניהם, במטרה להביאם לדין. משטרת ישראל קוראת לנשים שנפגעו ונוצלו בשל יחסי מרות לא לחשוש ולהגיש תלונה.