העיר אילת
צילום: פלאש 90

אחרי שנתיים: תושב מזרח ירושלים זוכה מאשמת תכנון פיגוע באילת

חליל נימרי בן ה-23 הואשם ב-2015 כי תכנן לבצע פיגוע במלון באילת. המחוזי באר שבע זיכה אותו: "אין ראיות המוכיחות את אחריותו"
ניסים קינן
09 בנובמבר 2017
11:36
עודכן ב 13:04

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה הבוקר (חמישי) את חליל נימרי, תושב מזרח ירושלים בן 23, מאשמת עבירת של קשירת קשר לסיוע לאויב בשעת מלחמה. בהחלטתם לזכות את נימרי ציינו השופטים: "הגענו למסקנה שאפילו שהודעותיו הן קבילות, אין ראיות המוכיחות את אחריותו של הנאשם מעבר לספק סביר. החלטנו להודיע על הזיכוי בהקדם בטרם הספקנו לפרט. לא יינתנו הנימוקים כעת אך נשתדל לתת אותם תוך 30 יום".

נימרי טען במהלך המשפט כי הודה במעשים תחת לחץ, לאחר שנחקר יותר מ-11 שעות. בסיכומי השופטים נכתב בין השאר כי "חוקרי המשטרה וגם השב"כ פגעו בזכויות יסוד מוגנות של החשודים ובזכותם להליך הוגן. חוקרי המשטרה אינם הכתובת המרכזית למחדלים. נהלי העבודה של חקירות דומות נחשפו גם הם בקלונם".

בשנת 2015 הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד נימרי ואשרף סלאיימה, שבו נטען כי השניים, שהתגוררו ועבדו באותו הזמן אילת, תכננו להכניס חומר נפץ לבית מלון בעיר ולבצע פיגוע נגד נופשים דתיים. השניים נעצרו אחרי שעובד במלון טען שנימרי שאל שאלות שעוררו את חשדו.

במהלך חקירת שערך שירות הביטחון הכללי, הודו השניים כי תכננו לבצע פיגוע מושתף. לאחר החקירה הוגש נגדם כתב אישום המייחס להם עבירות של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה. מכתב האישום עלה כי השניים, שלא הכירו זה את זה בעבר, נפגשו במסגרת עבודתם בבית מלון באילת.