שביתת מורים
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ארגון המורים ישבית את בתי הספר העל-יסודיים ביום ראשון

יו"ר הארגון הודיע על שביתה של יום אחד בעקבות הסחבת במו"מ עם האוצר על שכר המורים: "המדינה צריכה להפסיק לטמון את ראשה בחול"
לירן כוג'הינוף
10 בנובמבר 2017
08:37
עודכן ב 19:19

ארגון המורים הכריז הבוקר (שישי) על שביתה בבתי הספר העל-יסודיים ביום ראשון הקרוב, בעקבות מה שכינה "הסחבת וחוסר ההתקדמות שבה נוקטים משרדי האוצר והחינוך במשא ומתן על הסכם השכר בחינוך העל יסודי". בחטיבות הביניים צפויים שיבושים ברמות שונות, בהתאם להשתייכות המורים לארגון או להסתדרות.

השביתה מתוכננת כרגע ליום אחד בלבד, ובארגון המורים אומרים כי ישקלו את המשך צעדיהם בהתאם לתוצאות הפגישה שתתקיים עם נציגי האוצר ביום ראשון. יו"ר הארגון, רן ארז, האשים: "המדינה צריכה להפסיק לטמון את ראשה בחול ולהשקיע בעתיד ההוראה ובעתיד תלמידי ישראל".

מנגד, במשרד החינוך הבהירו בעקבות הודעת ההשבתה כי הלימודים בחטיבות הביניים יתקיימו ביום ראשון כסדרם. במשרד הוסיפו כי הם ממשיכים לנהל משא ומתן עם ארגון המורים במלוא המרץ, "כדי להבטיח שמורי ישראל יקבלו שכר ההולם את מעמדם המקצועי".

לפני יותר משבועיים הכריזו המורים על סכסוך עבודה בשל הקשיים במשא ומתן על שכר המורים. אז הסביר היו"ר ארז כי ההסכם הקיבוצי "עוז לתמורה", שנחתם באוגוסט 2011, הסתיים בסוף השנה שעברה, וכבר מחודש ינואר מתנהלים מגעים עם משרד האוצר. לטענתו, "המשא ומתן התנהל בעצלתיים, כאשר משרד האוצר יוצר סחבת מכוונת".

עוד אמר ארז כי נכון להיום, האוצר מציע העלאה שנתית של 60 שקל ברוטו למורים ותיקים כשלמעשה האוצר מעוניין להעלות שכר למורים חדשים על חשבון העלאת שכר למורים ותיקים. בנוסף, האוצר מתעלם מדרישות אחרות של ארגון המורים בנוגע לתנאי העסקה של מורים שאינן קשורות להעלאות שכר.

תגיות:
שביתה