משטרה באזור הקטטה בתל שבע

חודש אחרי הרצח: עצור אחד בלבד מהמהומות בתל שבע

המשטרה לא הצליחה לאתר את מרבית המעורבים במהומות שבהן נרצח פאחר אבו טהה לפני כחודש. משפחתו טוענת: הזעקנו את המשטרה ואיש לא הגיע
אסף פוזיילוב
10 בנובמבר 2017
10:09

כחודש אחרי המהומות הקטלניות בתל שבע, שבהן נרצח פאחר אבו טהה בן ה-23, מתברר כי המשטרה לא מצליחה לאתר את מרבית המעורבים באירוע - אף על פי שזהותם ידועה לה. היום (שישי) יוגש ככל הנראה כתב אישום נגד חשוד אחד בלבד שנעצר מאז ניסיון הטבח שביצעו תושבים בעיר, וכלל ירי, דריסות וידוי אבנים.

משפחתו של אבו טהה, כמו גם תושבים נוספים בתל שבע, השמיעו לאחר הרצח ביקורת קשה על תפקוד המשטרה. המשפחה ותושבים רבים נוספים טוענים כי  התקשרו להזעיק שוטרים במשך 40 דקות ביום הרצח, אך אלה לא הגיעו – אף על פי שהתחנה נמצאת 300 מטרים בלבד מהמקום, ותחנה נוספת קילומטרים ספורים משם, במרחק של כשלוש דקות נסיעה.

הקטטה פרצה כתוצאה מריב בין נערים משתי משפחות שכנות בתל שבע, אבו טהה ואבו עסא. למקום הגיעו כלי רכב שנסעו במהירות עצומה ודרסו את מי שנקרה בדרכם באזור הקטטה. לאחר מכן, שלפו כלי נשק, גרזנים ואבנים. מלבד אבו טהא, שהיה אב טרי, נפצעו עוד תשעה בדרגות שונות כתוצאה מהדריסה והירי.

"אם היו באים אחרי 10 דקות כל הדבר הזה לא היה קורה", אמר אביו של הנרצח, הישאם אבו טהה, לכאן 11, "אני יודע שלפחות הילד שלי לא היה נהרג". עד ראייה נוסף אמר כי "עד שהגיעה המשטרה חלפו 42 דקות. הם הגיעו ולא נכנסו לאירוע. נשארו בפינה להסתכל".

במשטרה הגיבו בעקבות הטענות ומסרו: "מיד עם קבלת הדיווח אודות האירוע הוקפצו כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום בתוך זמן קצר - כעשרים דקות. עם הגעתם, הכוחות החלו לטפל מיידית באירוע ולהשיב את הסדר הציבורי על כנו. במהלך השנה האחרונה אף נפתחה נקודת משטרה מעובה בישוב תל שבע אשר פועלת מדי יום מול התושבים וראשי הישוב למניעה, ישוב סכסוכים וגיבוש פתרונות נוספים לטיפול בנגע האלימות".