גבי גזית
צילום: משה שי, פלאש 90

פרסום ראשון: המשטרה החלה לבדוק את העדויות נגד גבי גזית

בעקבות טענותיהן של ארבע נשים כי מגיש הרדיו הטריד אותן מינית, במשטרה יבחנו אם יש מקום לחקירה פלילית. גזית אמר לכאן: "לא שמעתי שפתחו בבדיקה"
ורד פלמן
10 בנובמבר 2017
12:07

המשטרה החלה לבדוק את עדויותיהן של נשים כי מגיש הרדיו גבי גזית הטריד אותן מינית – כך פורסם היום (שישי) לראשונה ב"בחצי היום" בכאן רשת ב'. הבדיקה מתנהלת באגף חקירות ומודיעין של המשטרה, שם יחליטו אם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד גזית. 


במשטרה מסרו בתגובה לפרסום: "איננו מנהלים בדיקות, חקירות או כל הליך משטרתי בתקשורת, אלא בחדרי חקירות בלבד". מאוחר יותר, אמר גזית עצמו בתגובה לכאן: "אתם מכלים את זמנכם, אין לי תגובות נוספות ואני לא מתראיין. מבחינתי אין שום התפתחות, לא שמעתי על כך שהמשטרה פתחה בבדיקה".

בימים האחרונים פורסמו ארבע עדויות שונות של נשים נגד המגיש. בין היתר, הן טענו כי גזית נישק אותן בכוח וכפה עליהן מגע בניגוד לרצונן. גזית הכחיש את הפרסומים בתוקף ואמר כי "לא היה ולא נברא".

אתמול אמר גזית לכתבת כאן 11 ביציאה מאולפן FM103 כי הוא יגיב לפרסומים בתכניתו ביום ראשון, אלא שמאוחר יותר הודיע מנכ"ל התחנה כי השדר עצמו ביקש לקחת חופשה. "קיבלתי את בקשתו של גזית, ועל כן לא ישוב ביום א' הקרוב אל המיקרופון". אנו מגנים בכל לשון הטרדות ותקיפות מיניות ורואה במאבק בתופעה חשיבות עליונה", מסר המנכ"ל אור צלקובניק.


יומיים אחרי שהעיתונאית דנה ויס האשימה את המגיש כי נהג לנשק אותה על פיה בניגוד לרצונה, אתמול העידו שלוש נשים נוספות כי גזית הטריד אותן מינית. שמרית סקורניק פלג, שסיפרה כי עבדה עם גזית ברדיו האזורי לפני 13 שנה, הגיבה בדף הפייסבוק שלה להכחשה של גזית על טענות ויס. "אין לך טיפת בושה. שקרן עלוב. גם אותי נישקת בפה. נשיקה רטובה ומגעילה שתלווה אותי עד סוף חיי".

לדבריה, "הייתי בסך הכל ילדונת בת 26 בתחילת הקריירה הפרסומית. אי שם במטבחון הצר של אולפני הרדיו האזורי הדפת אותי אל המקרר בהפתעה. כמה גועל... אינני יכולה אפילו להיזכר בזה".

בנוסף, העידה אשה בתוכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל על מקרה שארע בביתו של גזית."זה קרה במסגרת יחסים של בעל דירה ודיירת", סיפרה האשה שנותרה בעילום שם. "הוא אמר 'תקפצי אליי לקפה' ואני לא חששתי להגיע ולמסור לו את הצ'קים. החמאתי לו על הדירה והוא אמר 'בואי אני אראה לך'.

"הוא השכיב אותי על המיטה ונתן לי נשיקה רטובה. כשאמרתי לו שזה לא לעניין הוא ענה לי שהוא לא רגיל שנשים דוחות אותו. לא הרגשתי שזה היה כוח, אלא שמחזרים אחר אישה ואז זה קורה - אלא שדקה קודם לכן לא היה חיזור".

גיל שוחט: "גם אני הוטרדתי, אבל בחרתי לשמור בפנים"

בראיון לכאן רשת ב', התייחס היום המוזיקאי גיל שוחט לגל החשיפות של עבירות המין בעולם התרבות. "גם אני הייתי קורבן לעבירה כזו", גילה שוחט לנעם סמל, "אבל בחרתי לשמור את זה בפנים. זה קורה גם לגברים. אתה חושב שלא קרה שנשים מבוגרות מאוד לא חופנות או מחבקות?

"אם אני הייתי אישה זה היה נחשב הטרדה מינית. כשגבר מספר שאישה מבוגרת עושה לו דבר כזה - זה טאבו" - האשים שוחט. הוא הגיב להצהרת העיתונאית סילבי קשת על תקיפה מינית מצד טומי לפיד ואמר: "טומי אדם מדהים, יש דבר שנקרא במדינה 'התיישנות'".