צילום: פלאש 90

שביתה בבתי הספר התיכונים: "אין התקדמות במו"מ"

לטענת ארגון המורים, מאז שפג תוקף ההסכם הקודם לפני עשרה חודשים, לא חלה התקדמות במשא ומתן על הסכם חדש. יו"ר מועצת התלמידים: תומכים במורים
לירן כוג'הינוף
11 בנובמבר 2017
21:18
עודכן ב 08:02

ארגון המורים משבית הבוקר (ראשון) את הלימודים בבתי הספר התיכוניים בכיתות י' עד י"ד ובכיתות ליקויי הלמידה בחטיבה העליונה. הלימודים בחטיבות הביניים ובחינוך המיוחד יתקיימו כרגיל, וכך גם טיולים שנקבעו מראש. הארגון מוחה על הסחבת לטענתו במשא ומתן על הסכם שכר קיבוצי חדש. היום צפויים המורים ומשרד האוצר להיפגש בתיווך משרד החינוך.

יושב ראש מועצת התלמידים הארצית, יובל חלביה, אמר הבוקר שהתלמידים תומכים במאבק המורים, וכי תוספת שכר תעודד הצטרפות של מורים איכותיים למערכת. בראיון לפארלי שחר בכאן מורשת ציין חלביה כי עם זאת, התלמידים חוששים מפגיעה בבגרויות, ולכן היום תתכנס מועצת התלמידים לדון בצעדים להגן עליהם.

בארגון המורים טוענים כי לאחר שתוקפו של הסכם "עוז לתמורה" פג לפני עשרה חודשים, לא חלה התקדמות במשא ומתן על הסכם חדש. לפי שעה נראה כי משרד האוצר מסכים לתוספת שנתית של 1.5% בהסכם השכר החדש, ואילו המורים דורשים להעלות את שכר ב-3% מידי שנה.

בנוסף, באוצר מסכימים להעלות לשכר למורה מתחיל, שכיום עומד על 6,400 שקלים, ל-8,000 שקלים, אך ארגון המורים מתנגד לכוונת האוצר לעשות זאת בשלוש פעימות. מחלוקת נוספת היא סביב העלאת השכר למורים הוותיקים, עם מעל ל-8 שנות וותק במערכת החינוך. המורים דרושים להעלות את שכרם ב-800 שקל ברוטו, ואילו באוצר מסכימים להעלאה של 60 שקל.

לדברי מזכ"ל ארגון המורים, רן ארז, לא חלה שום התקדמות במשא ומתן בחודשים האחרונים. לטענתו, אם לא תהיה התקדמות בין הצדדים, הארגון ירחיב את העיצומים.

תגיות:
שביתה