הפגנת עובדי קק"ל בירושלים, הבוקר

חוק קק"ל: מאות עובדים מפגינים מול משרד ראש הממשלה

העובדים מוחים נגד הצעת החוק שלפיה הקרן תעביר מאות מיליונים למדינה, בטענה שתנאיהם ייפגעו וחלקם יפוטרו. פשרה אפשרית: חלק מהכסף יועבר בהסכמה
צח שפיצן
12 בנובמבר 2017
10:17
עודכן ב 13:00

מאות עובדים של קרן קיימת לישראל מפגינים הבוקר (ראשון) מול משרד ראש הממשלה, נגד הצעת החוק שלפיה קק"ל תחויב להעביר מאות מיליוני שקלים בשנה לקופת המדינה. העובדים טוענים, כי החוק יפגע בפנסיות שלהם וכי הוא יגרום לפיטורי עובדים.

משתתפי ההפגנה מניפים דגלים של קק"ל, וקוראים קריאות נגד ההחלטה ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ויו"ר הקואליציה דוד ביטן. "הכסף הוא של העם היהודי, רק לעם ישראל, אנחנו נשמור על מדינת ישראל", צעק אחד העובדים במגפון. חבריו השיבו: "כחלון הביתה, ביטן הביתה".

בצל ההפגנה של העובדים, מתנהל משא ומתן לפשרה בין קק"ל למדינה, במטרה להוריד מסדר היום את הצעת החוק, שאמורה לעלות מחר בכנסת. במסגרת הפשרה, קק"ל תתחייב להעביר למדינה חלק מהכסף – מרצונה, ולא באמצעות חקיקה.

הצעת החוק שבמחלוקת אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה ביום שלישי האחרון. בישיבה השתתפו שישה שרים, כששלושה מהם תמכו בהצעה, שניים – אורי אריאל וחיים כץ – התנגדו, ואיילת שקד נמנעה. על פי ההצעה שאושרה, הכסף יועבר לטובת פרויקטים של תשתיות לאומיות.

"הצרכים של מדינת ישראל הם רבים", הסביר באותו היום ראש הממשלה נתניהו. "הקרן הקיימת לישראל מוכרת מדי שנה קרקעות, ומקבלת עבור זה מיליארדי שקלים. חשוב מאוד שהכסף הזה יופנה לצרכים של המדינה".