חמושים של הג'יהאד האסלאמי
AP

הג'יהאד האסלאמי: "איומי האויב – הכרזת מלחמה, זכותנו להגיב"

בארגון הגיבו לסרטון של האלוף יואב (פולי) מרדכי, שהזהיר מפני תגובה על השמדת מנהרת הטרור לפני כשבועיים. נתניהו: "היד שלנו תהיה קשה מאוד"
גל ברגר
12 בנובמבר 2017
11:01
עודכן ב 14:32

בג'יהאד האסלאמי מגיבים הבוקר (ראשון) לסרטון שפרסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, ומכנים אותו "הכרזת מלחמה". זאת לאחר שמרדכי הזהיר את הארגון מפני תגובה להשמדת מנהרת הטרור לפני כשבועיים, שבה נהרגו 14 פלסטינים. חמש מהגופות נמצאות בידי ישראל, שמתנה את העברתן לעזה בהתקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים ברצועה.

בהודעה רשמית שפרסם הג'יהאד האסלאמי, נכתב כי האיומים לא יפחידו את הארגון, וכי זכותו להגיב על הרג של אנשיו. "איומי האויב לפגוע במנהיגי הארגון הם הכרזת מלחמה, ואנחנו נהדוף זאת", נכתב בהודעה.

"לא נתרשל בהגנה על עמנו", הבטיחו בג'יהאד האסלאמי. את האלוף מרדכי, שהקריא את הודעת צה"ל, כינו בארגון "מתנחל רוצח ופושע שידיו מגואלות בדם".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה לאיומים הביטחוניים על ישראל, ואמר: "בימים אלה יש מי שמנסה לנסות התקפות חדשות על ישראל. היד שלנו תהיה קשה מאוד כלפי כל גורם בכל מקום. אנחנו רואים את החמאס אחראי לכל התקפה מאזור רצועת עזה".

"כדאי שיהיה ברור - ישראל תגיב בנחישות"

בסרטון שפורסם אתמול, הזהיר מרדכי את הג'יהאד האסלאמי מפני תגובה להשמדת המנהרה, והבהיר כי ישראל תגיב בעוצמה לכל תגובה. "אנחנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו", אמר האלוף.

"כדאי שיהיה ברור - לכל תגובה של הג'יהאד האסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות. לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי חמאס. אנחנו מייעצים להנהגת הג׳יהאד האסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים".