מה קורה עם רפורמת סימון המוצרים המזיקים?

"ועדת הסוכר" פרסמה בשנה שעברה את המלצותיה לסימון מוצרים עתירים בסוכר, שומן רווי או נתרן. למה זה עוד לא קרה ואיפה משרד הבריאות בסיפור? צפו
שאול אמסטרדמסקי
12 בנובמבר 2017
15:52
עודכן ב 21:49

בשנה שעברה הגישה ועדת המזון, של משרד הבריאות - הידועה גם בשם "ועדת הסוכר" - את המלצותיה לשר הבריאות, יעקב ליצמן, אולם עד כה אף סעיף מסעיפיה לא יושם. על פי מסקנות הוועדה, שפורסמו בנובמבר 2016, יחוייבו יצרני ויבואני המזון לסמן במדבקה אדומה מוצרים עתירים בסוכר, שומן רווי או נתרן.

הסימון היה אמור להיכנס לתוקף בינואר 2018, אולם הוא יונח על שולחן ועדת העבודה, הרווחה והבריאות רק במהלך מושב הכנסת הנוכחי, שנפתח לאחרונה. זאת למרות שתקנות סימון המזון כבר הוגשו למשרד המשפטים לניסוח סופי.

בתוך כל התהליך הבירוקרטי המסורבל, יצרניות המזון הגדולות - בהן קוקה קולה, שטראוס, תנובה, תלמה יוניליוור ואסם - הצליחו להשפיע על המלצות הוועדה עוד בזמן שהיא פעלה, בשביל שסימון המוצרים ייכנס לתוקף בשלבים. בשלב הראשון, למשל, הרף למדבקה האדומה יהיה גבוה למדי.

כך, אם מסקנות הוועדה היו מיושמות במלואן, ללא שלבים, חטיף הבמבה של אסם היה אמור לקבל מדבקה אדומה. ואולם בפועל, בשלב הראשון - שייארך שנה וחצי - אסם לא תצטרך להדביק שום מדבקה על הבמבה, מכיוון שהרף של משרד הבריאות יהיה גבוה מדי. בשלב השני, רק שנה וחצי לאחר שהתקנות ייכנסו לתוקף, אסם תיאלץ להדביק על הבמבה מדבקה (מוצר עתיר שומן רווי).

במלים אחרות, שינוי קטן בתוך ההגדרות של הרפורמה, ואסם קנתה לעצמה כמה שנים של אורך נשימה. וזו רק דוגמה אחת.

מלבד יצרני המזון, גם יבואני המזון ינסו להשפיע על חברי הכנסת. האינטרס  הוא כפול: קודם כל להחריג כמה שיותר מוצרים מתוך התקנות - כבר עכשיו התקנות לא יחולו, למשל, על מוצרים שהאריזה שלהם קטנה מ-20 סנטימטר - ואחר כך לדחות את כניסת התקנות לתוקף בכמה שיותר זמן.

בשורה התחתונה, משרד הבריאות צפוי להילחם לא רק ביצרניות וביבואני המזון, אלא גם במשרד הכלכלה וייתכן שגם במשרד האוצר שפועל מאחורי הקלעים. חשוב להבין כי כל שינוי בתקנות וכל דחייה שלהן, תשמור על שורת הרווח של התעשייה, אבל תפגע בבריאות הציבור.