מפעל נגב קרמיקה
צילום: פלאש 90

פיצוץ במו"מ בנגב קרמיקה: ההנהלה דורשת מימון לשכר העובדים

הנהלת המפעל חזרה בה מהסיכום שהתגבש מול ההסתדרות, ומסרבת כעת לממן את משכורות העובדים עד למציאת רוכש. מחר יתקיים דיון נוסף בבית הדין לעבודה
נסים קינן
12 בנובמבר 2017
17:42
עודכן ב 17:42

המשא ומתן בין הנהלת מפעל "נגב קרמיקה" לבין ההסתדרות הופסק היום (ראשון), לאחר שההנהלה חזרה בה מהפתרון שאמור היה למנוע את פיטורי העובדים. בניגוד לסיכום שהתגבש, ההנהלה מסרבת לממן לבדה את שכר עובדי המפעל בתקופה הקרובה.

במסגרת המגעים, הנהלת "נגב קרמיקה" כבר הסכימה לפתרון שלפיו עובדי המפעל לא יפוטרו, וימשיכו לקבל שכר במשך חצי שנה עד למציאות רוכש למפעל – אך חזרה בה. במפעל דורשים כעת כי גם ההסתדרות ומשרד הכלכלה ישתתפו בהוצאות הכרוכות בכך.

מחר ייערך דיון בבית המשפט האזורי לעבודה בבאר שבע, עם תום השבועיים שהעניק בית הדין לצורך מיצוי המשא ומתן וניסיון לפתור את המשבר במפעל. שני הצדדים צפויים לעדכן את השופטים כי המגעים נכשלו. עוד כשהאריכו את תקופת הדיונים, השופטים ציינו כי במקרה כזה - יהיה על המדינה להתערב במאמצי השיקום של העובדים. 

המשבר ב"נגב קרמיקה" החל לאחר שההנהלה הודיעה על כוונתה לסגור את המפעל, שנרכש לפני פחות מחצי שנה. מנכ"ל הקבוצה כתב אז לעובדים כי המפעל הפסיד שני מיליון שקלים בכל חודש. לדבריו, ההסתדרות ו-ועד העובדים לא היו נכונים לתוכנית התייעלות רחבת היקף, לא שיתפו פעולה עם ההנהלה ולפיכך לא היה מנוס מסגירת המפעל. הפיטורים הוקפאו בינתיים לצורך הדיונים, וכעת עתיד המפעל יחזור להכרעת בית הדין.