שר הביטחון, אביגדור ליברמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"משרד הביטחון מעכב את קיזוז משכורות המחבלים מהרשות"

חברים בוועדת החוץ והביטחון האשימו את השר אביגדור ליברמן בעיכוב החוק, שממתין כמעט חצי שנה: "בכל יום שעובר – אנחנו תורמים לטרור"
זאב קם
13 בנובמבר 2017
11:07
עודכן ב 14:24

בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת נערך היום (שני) דיון סביב הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד), המבקשת לקזז מהרשות הפלסטינית את המשכורות שהיא מעבירה למחבלים שביצעו פיגועים נגד ישראל ולבני משפחותיהם. ההצעה תקועה ולמעשה לא מקודמת בכנסת כבר זמן רב, אף על פי שאושרה בקריאה טרומית לפני כמעט חצי שנה.

יוזם ההצעה, ח"כ שטרן, וחברי כנסת נוספים מהאופוזיציה האשימו במהלך הדיון כי נציגי משרד הביטחון הם שאחראים מאחורי הקלעים לעיכוב בקידום החוק.  "בכל יום שעובר ואנחנו לא מקדמים אותו – אנחנו תורמים לטרור. זו המשמעות של אי קידום החוק", קבע שטרן.

יו"ר הוועדה, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) אמר בדיון: "המשכורות הן עניין שנמשך 23 שנים. רואים שריפה ביער, רואים אש מתפשטת, יודעים שש לנו סופר טאנקר שאפשר להביא אותו, ואתם אומרים 'חכו, אנחנו מקימים ועדה ומבקשים להשהות'. כמה זמן לדעתכם השריפה תמשיך להתפשט? אני לא מעלה בדעתי שבאיזשהי מדינה היו עוברים לסדר היום אם ישראל הייתה משלמת משכורת לרוצחי דוואבשה".

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, הדף את הטענות נגד משרד הביטחון והבהיר כי השר אביגדור ליברמן אינו מנסה לעכב את החוק. לטענתו, הסיבה לסחבת סביב ההצעה נובעת מדרישת ועדת השרים לחקיקה שקידום החוק יתואם קודם מול משרדי הממשלה הרלוונטיים, מהלך שלטענתו טרם בוצע.

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה: "בהנחיית שר הביטחון אביגדור ליברמן, משרד הביטחון מקדם הצעת חוק ממשלתית להקפאה של כספים שמעבירה הרשות הפלסטינית לאסירים ביטחוניים, למשפחותיהם, ולמשפחות מחבלים שביצעו פיגועים. הצעת החוק מקודמת בשיתוף משרדי המשפטים, האוצר, החוץ וגורמים ממלכתיים נוספים, ותובא בתקופה הקרובה לאישור ועדת השרים לחקיקה. הצעת החוק הממשלתית תיתן את המענה השלם והטוב ביותר לסוגיה, ותייתר את יוזמות החקיקה הפרטיות בנושא".