דוד הריסון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרקליטה של המתלוננת נגד הרב הריסון: "אין פגם בעדותה"

אחרי שהפרקליטות חזרה בה מאישום הרב דוד הריסון באונס תלמידתו, טוען בא כוחה של המתלוננת כי הנאשם פיזר "הכפשות חסרות שחר ואיומים"
שלי טפיירו
13 בנובמבר 2017
11:51
עודכן ב 13:12

בא כוחה של א', תלמידתו של הרב דוד הריסון שהאשימה אותו באונס, דחה היום (שני) את הטענות נגדה. "לא נפל כל פגם בעדותה", אמר עו"ד צ'רלי סבג בתגובה לביטול כתב האישום בראיון ליומן הבוקר בכאן רשת ב'.  

"מתנהל מחול שדים תקשורתי על ידי דוד הריסון ואחרים מטעמו, הכולל הכפשות חסרות שחר ואיומים", אמר עו"ד של הנערה, שהתלוננה כי הריסון אנס אותה כשהייתה בת 14 בין כותלי בית הספר בירושלים שבו לימד. "לדוד הריסון טענות למכביר ובלתי מוצדקת נגד כל העולם. נגד המשטרה, הפרקליטות במחוז ירושלים, ובעיקר יש לדוד הריסון טענות חסרות שחר נגד המתלוננת".

בשבוע שעבר, בצעד חריג רגע לפני עדותה בבית המשפט של המתלוננת, חזרה בה הפרקליטות מאישום הרב הריסון באונס תלמידתו. "חלה התפתחות בראיות והן אינן מבססות סיכוי להרשעה", נמסר בהודעה. הריסון התראיין מאז וטען כי מדובר בעלילה.

כתב האישום שהוגש בסוף השנה שעברה ייחס להריסון עבירות רבות של מעשי סדום, אונס, מעשים מגונים, תקיפה ואיומים נגד תלמידה כיתה ט'. הריסון שימש אז רב באולפנה בירושלים. כתב האישום תיאר כיצד ביקש ממנה לפגוש אותו בחדר הרבנים באולפנה ושם ביצע בה את המעשים. בנוסף לכך, נטען בכתב האישום כי הריסון איים לפגוע בה אם תתלונן נגדו.

"מדובר במעשים מאוד חמורים שאסור שיקרו. הרגשתי שאני לא רוצה להיות שם", סיפרה אז א'. "אני לא חושבת שזה מעשים שאדם עושה בתום לב. הקושי הכי גדול היה לנסות להבין איך זה שאני מכירה כל מיני דברים שבנות בגיל שלי לא מכירות".

גם אחרי החזרה מכתב האישום טוענת א' באמצעות פרקליטה שהייתה מעדיפה להעיד בפני בית המשפט שיכריע. לפי שעה טרם ברור אם תערער על החלטת הפרקליטות לגנוז את התיק.

"דוד הריסון, לטעמה של המתלוננת, איננו באמת זכאי", אמר עו"ד סבג. "המתלוננת לא העידה מעולם במשפטו והראיות מעולם לא נבחנו על ידי בית המשפט המחוזי. למה הדבר דומה? לתיק שנגנז מחוסר ראיות מספיקות בתחילת דרכו".