תקיפות מיניות בעולם החרדי: "התחושה בפנים היתה שלא
צילום אילוסטרציה: פלאש 90

יוצאת בשאלה נאנסה בגיל 9: "האשימו אותי שהרסתי משפחה"

אושר, שנאנסה בילדותה על ידי קרוב משפחה, סיפרה לכאן רשת ב' על הטראומה ועל היחס שקיבלה: "התחושה הייתה שלא מדברים על זה". האזינו
כאן ועכשיו
13 בנובמבר 2017
16:11
עודכן ב 16:14

בזמן שקמפיין MeToo נגד הטרדות מיניות ממשיך לחלחל לשיח החברתי וגורם לנשים לחשוף את סיפוריהן, נדמה שהחברה החרדית נותרה מחוץ לתהליך. היום (שני), שוחחה אסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' עם אושר, צעירה יוצאת בשאלה שנאנסה על ידי בן משפחה כשהייתה בת תשע.

בראיון מתארת אושר את הלבטים והקשיים שמלווים אותה עד היום, את הניסיון להתעמת עם האיש שפגע בה ואת היחס לתקיפות מיניות בחברה החרדית. היא מספרת שמשפחתה מאשימה אותה, וכי זכרונות מאותם רגעים קשים פשוט נמחקו ממוחה. הפתרון לטענתה טמון בחשיפת הסיפורים כמה שיותר מהר ובטיפול שיאפשר למותקפות לחזור ולנהל את שגרת חייהן.

מנהלת עמותת "לא תשתוק" למניעת פגיעות מיניות בחברה החרדית, רחלי רושגולד, חשפה כי גם היא עברה תקיפה מינית בגיל תשע: "לא הייתה אז מודעות בכלל. לא היה לי שום מושג מה עושים. אנחנו עושים תיקון לדבר הזה".

לדבריה, "כמו שאמא הולכת לטיפת חלב ומזמינים אותה לקורס עזרה ראשונה כי זה הבסיס - כך חייבים לתת לכל הורה את הידיעה איך לחנך את הילד שלך למוגנות למנוע את זה".