תיעוד התקיפה בבית החולים בנהריה

תיעוד: תקפו את מאבטחי בית החולים בנהריה בגלל ויכוח על חניה

צעירים שהגיעו לבית החולים תועדו במצלמות האבטחה תוקפים את המאבטחים. מבירור עולה כי הם סירבו לשלם על חניה
ניצן גלוסמן
14 בנובמבר 2017
10:33

אירוע נוסף של אלימות כלפי עובדים בבתי חולים: חבורת צעירים תקפו אמש (שני) את אנשי האבטחה בכניסה לבית החולים בנהריה, ופצעו שניים באורח קל. הרקע לאירוע היה ככל הנראה סירובם של התוקפים לשלם על חניה במקום.


המקרה בנהריה הצטרף לשורה של מקרים נוספים שאירעו בתקופה האחרונה וכללו אלימות נגד צוותים במוסדות רפואיים. בשבוע שעבר הוגשו כתבי אישום נגד חמשת המעורבים בתקיפה שאירעה באיכילוב בחודש ספטמבר נגד מאבטחים ואנשי הצוות הרפואי של בית החולים.

על פי האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הדוגמנית אליה קדוש הזעיקה את חבריה לנקום באנשי הצוות של בית החולים בגלל טיפול שלא היה לשביעות רצונה. הם הגיעו למקום בשעת לילה מאוחרת, הכו מאבטחים ונמלטו ברכב.


בתחילת החודש פורסמו לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 עיקרי המלצותיה של הוועדה למיגור  האלימות נגד צוותים רפואיים, שהוקמה בעקבות רצח האחות טובה קררו. ההמלצות כוללות, בין היתר, הצבה של שוטר בחדרי המיון של כל בתי החולים, סיורי מאבטחים במרפאות קופות החולים והצבת מאבטחים גם במחלקות הפסיכיאטריות.

מלבד זאת, הוועדה הגיעה לסיכום עם הפרקליטות והמשטרה לגבי אכיפה מוגברת וממליצה על כלים נוספים שיעמדו לרשות הצוותים, כמו הצבת עובד בחדרי מיון שתפקידו יהיה לקיים תקשורת עם הציבור בניסיון להפחית את הלחץ.