סוללת כיפת ברזל
צילום: יוסף זליגר, פלאש 90

הותר לפרסום: סוללת כיפת ברזל נפרסה בגוש דן

מדובר באחת הסוללות שהוצבו על רקע איומי הג'יהאד האיסלאמי, ש-14 מאנשיו נהרגו בהשמדת המנהרה לפני שבועיים. מקור בעזה אתמול: פנינו אינם להסלמה
רועי שרון
14 בנובמבר 2017
17:50

אחת מסוללות כיפת ברזל, שנפרסו בשבועות האחרונים ברחבי הארץ, הוצבה באזור גוש דן - כך הותר היום (שלישי) לפרסום. המהלך מגיע על רקע איומים של הג'יהאד האיסלאמי, בעקבות השמדת המנהרה על ידי חיל האוויר לפני כשבועיים, שבה נהרגו 14 מחבלים.

אתמול אמר מקור בעזה לכאן 11, כי פניהם של חמאס והג'יהאד האסלאמי אינם להסלמה. לדברי המקור, בשני הארגונים אמרו כי אין בכוונתם לירות מטחי רקטות ולגרור את עזה למלחמה חדשה, מה שבראייתם יגרום נזק בעת הנוכחית. אולם, במישור הפומבי הג'יהאד האסלאמי מוסיף לאיים כי בכוונתו להגיב על הפצצת המנהרה והרג אנשיו.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס למתיחות בדרום בפתח ישיבת הממשלה השבועית ביום ראשון, ואמר: "בימים אלה יש מי שמנסה לנסות התקפות חדשות על ישראל. היד שלנו תהיה קשה מאוד כלפי כל גורם בכל מקום. אנחנו רואים את החמאס אחראי לכל התקפה מאזור רצועת עזה".

במוצאי שבת פרסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, סרטון שבו הזהיר את הג'יהאד האסלאמי מפני תגובה להשמדת המנהרה, והבהיר כי ישראל תגיב בעוצמה לכל תגובה. "אנחנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו", אמר מרדכי.

בתגובה פרסם הג'יהאד האיסלאמי הודעה רשמית, שבה הבהירו כי זכותם להגיב למכה הקשה שספג הארגון. "איומי האויב לפגוע במנהיגי הארגון הם הכרזת מלחמה, ואנחנו נהדוף זאת", נכתב בהודעה. "לא נתרשל בהגנה על עמנו", הבטיחו בג'יהאד האסלאמי, וכינו את האלוף מרדכי "מתנחל רוצח ופושע שידיו מגואלות בדם".