נתניהו בישיבת סיעת הליכוד
צילום: פלאש 90

נתניהו נגד קק"ל: "נוהגים בחוסר כבוד שלא מקובל עליי"

בישיבה סגורה של סיעת הליכוד תקף רה"מ את הקרן הקיימת לישראל, ואת הכסף הנצבר בקופת הארגון: "מוכרים אדמות במיליארדים ואומרים לנו - 'מי אתם'"
זאב קם
14 בנובמבר 2017
21:21

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף בחריפות את הקרן הקיימת לישראל, והאשים את אנשיה ב"חוסר כבוד". נתניהו אמר את הדברים בישיבת הסיעה הסגורה של הליכוד שנערכה אתמול (שני). הוא הוסיף שקק"ל נהנית מכך שהמדינה משביחה את האדמות שבבעלותה, ואילו הארגון רק גורף את הרווחים אך לא תורם דבר מכיוונו.

בישיבה הסגורה הזכיר נתניהו את המפגש הטעון שהתקיים לאחרונה בין ראש הסגל שלו יואב הורוביץ ובין דירקטוריון קק"ל, ואמר: "אני רוצה להגיד שיש כבוד, אבל לא היה כבוד. הצורה שבה התייחסו לנציג שלי, ולשי באב"ד שבא מטעם משרד האוצר, זה היה אי כבוד קיצוני, בביטול".

בהמשך דבריו תקף ראש הממשלה את הצטברות הכסף בקופת הארגון ואמר: "יושבת שם קופה בתוך הקרן הקיימת, קופה. יש להם הוצאות של למעלה ממיליארד שקל על עוד מיליארד ורבע שהם מחלקים. אני צריך לדאוג למדינת ישראל ולעתיד העם היהודי. זה לא יכול להיות, הם מוכרים אדמות פה במדינת ישראל, מקבלים כמה מיליארדים, וכשאנחנו באים לדאוג לדברים הקיומיים הם אומרים מי אתם, מה אנחנו".

נתניהו המשיך והאשים: "הם לא משלמים מיסים. אנחנו מפתחים דרכים, מפתחים רשת המים ואנרגיה. אנחנו משביחים כל הזמן וערך הקרקע שהם מחזיקים הולך ועולה. הוא לא עולה בגלל דברים שקק"ל עושה. יש טיעון אחד שלא מקובל עלי - שהם יבואו לדרג המדיני ויגידו 'אנחנו הממשלה של העם היהודי ואנחנו דואגים לעתיד העם היהודי'. עם כל הכבוד, זה לא מקובל עלי. אני לא בטוח שלא צריך לחוקק - למשל להטיל עליהם מס".