הרכבת הקלה בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: המדינה תפקיע מ"סיטיפס" את הפעלת הרכבת הקלה

בעוד חודשיים ייצא מכרז להפעלת קו שני בירושלים. השיקול העיקרי של המדינה - הרצון שאותו זכיין יפעיל את שני הקווים. סיטיפס: שטות מוחלטת
משה שטיינמץ
15 בנובמבר 2017
08:46
עודכן ב 11:02

במשרד האוצר ובמשרד התחבורה מתכוונים להפקיע מידי חברת "סיטיפס" את הפעלת קו הרכבת הקלה בירושלים. כך פורסם הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב'. על פי החוזה, בתום שבע שנים ממועד ההפעלה יכולה המדינה לרכוש את הזיכיון בחזרה - מהלך שעלותו מוערכת בכחצי מיליארד שקלים.

בעוד חודשיים ייצא מכרז להפעלת הקו השני שיפעל בעיר הבירה. במסמכים יופיע פירוט טכני של הדרישות גם להפעלת הקו הראשון – מה שמלמד על כוונת המדינה. אם סיטיפס תזכה בקו השני החוזה על הקו הראשון יפתח ומודל התמחור ישתנה.

השיקול העיקרי הוא הרצון שאותו הזכיין יפעיל את שני הקווים. גורם במדינה אמר לכאן כי "איכות השירות של 'סיטיפס' גם נלקחת בחשבון".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "מכרז ה-JNET שיצא לדרך לפני כשמונה חודשים כולל את עבודות הארכות הקו האדום הקיים והפעלתו יחד עם הקמה והפעלת הקו הירוק במקביל. הפעילות מול חברת סיטיפס תעשה בהתאם לחוזה הזיכיון בין המדינה לזכיין".

חבר מועצת עיריית ירושלים אלעד מלכא אמר כי התנהלות החברה מצדיקה את השינוי בזכיין. "סיטיפס מאכזבת פעם אחר פעם את תושבי ירושלים בהתנהלותה מול בקשות תושבים ובאיכות שירות ירודה. המכרז הקיים בנוי לא מספיק טוב ומאפשר לסיטיפס את ההתנהלות הזו. להבנתי הדברים טופלו במכרז החדש לקראת הקו הירוק והדעת נותנת שיש להעביר גם את הקו הקיים לפעילות על פי כללי המכרז החדשים", אמר מלכא.

מחברת סיטיפס נמסר כי "מדובר בשטות מוחלטת שאין מאחוריה דבר מלבד הניסיון ליצור כותרת יש מאין. למדינה יש זכות לבצע 'בייבק', אך מסיבות מסוימות ובכל מקרה לא בשנים הקרובות".