שלט האיום של הגי'האד בעזה

שלט איום בעזה: "התחלתם באש אז שאו את הלהבות"

בכרזה, שנתלתה על מגדל תצפית של הג'יהאד האיסלאמי וכתובה בעברית, נראים 12 מהרוגי הפיצוץ מנהרת הטרור בגבול הרצועה. צה"ל תגבר את פריסת כיפת ברזל
גל ברגר
15 בנובמבר 2017
09:21
עודכן ב 09:40

שלט מאיים ובו הכתובת בעברית "התחלתם באש אז לשאת את הלהבות שלה" נתלה אתמול (שלישי) על מגדל תצפית של הג'יהאד האיסלאמי. בשלט מופיעות תמונותיהם של 12 מההרוגים בפיצוץ המנהרה בדרום רצועת עזה לפני יותר משבועיים, רובם פעילים בג'יהאד האיסלאמי.

אתמול הותר לפרסום כי אחת מסוללות כיפת ברזל, שנפרסו בשבועות האחרונים ברחבי הארץ, הוצבה באזור גוש דן. זאת על רקע איומים של הג'יהאד האיסלאמי, ודריכות באזור עוטף עזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למתיחות בדרום בפתח ישיבת הממשלה השבועית ביום ראשון, ואמר כי "בימים אלה יש מי שמנסה לנסות התקפות חדשות על ישראל. היד שלנו תהיה קשה מאוד כלפי כל גורם בכל מקום. אנחנו רואים את החמאס אחראי לכל התקפה מאזור רצועת עזה".

במוצאי שבת פרסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, סרטון שבו הזהיר את הג'יהאד האסלאמי מפני תגובה להשמדת המנהרה, והבהיר כי ישראל תגיב בעוצמה לכל תגובה. בתגובה פרסם הג'יהאד האיסלאמי הודעה רשמית, שבה הבהירו כי זכותם להגיב למכה הקשה שספג הארגון. "איומי האויב לפגוע במנהיגי הארגון הם הכרזת מלחמה, ואנחנו נהדוף זאת", נכתב בהודעה.