המשטרה: לא ניתן היה למנוע את רצח הסוכן אנטון רומן

תחקיר רצח הסוכן המשטרתי, שפעל בארגון הפשיעה של האחים לביא, העלה כי "לא התקבלה שום אינדיקציה לחשיפתו או לחשד כלשהו כלפיו בקרב הארגון"
רום ליאור
15 בנובמבר 2017
19:05

המשטרה לא יכולה הייתה למנוע את רצח הסוכן אנטון רומן בחודש יוני האחרון, על ידי אנשי ארגון הפשע של האחים לביא – כך עולה מתחקיר הרצח שערכה המשטרה (רביעי). על פי ממצאי התחקיר, לרצח של רומן לא קדמה "שום אינדיקציה לחשיפת הסוכן או לחשד כלשהו כלפיו בקרב חברי ארגון הפשיעה".

במשטרה קבעו באופן חד-משמעי כי "לא ניתן היה למנוע את רצח הסוכן, ולא נמצא שום כשל מבצעי שהביא לתוצאה זו״. עוד נאמר בתחקיר כי כיומיים לפני הרצח, "התעורר ספק בקרב מספר מצומצם ביותר של חברי הארגון בכל הנוגע להתנהלות הסוכן, הן כאפשרות שחצה את הקווים לארגון פשיעה אחר והן כאפשרות לפיה הוא משתף פעולה עם המשטרה. יודגש בשנית, כי פרטי מידע זה התקבלו בדיעבד על ידי עד המדינה״

רומן נרצח בחודש יוני האחרון סמוך לרחובות על ידי אנשי ארגון הפשע של האחים לביא שבתוכו פעל. הפרשה חוללה סערה גדולה בתוך המשטרה ועוררה ביקורת רבה על תפקודה בהגנה על הסוכן. בעקבות האירוע, המשטרה הודיעה בחודש ספטמבר האחרון כי לפחות שני קצינים שהיו מעורבים בו יודחו מתפקידם. כמו כן, במשטרה התחייבו לבצע שינויים בנהלי השמירה על ביטחונם של הסוכנים.