משפחת מנגיסטו עם ג'ייסון גרינבלט

אילן מנגיסטו לכאן רשת ב': "מבקשים מהאו"ם לנהוג בהגינות"

אחיו של הישראלי המוחזק ברצועת עזה סיפר לדב גילהר על מסעה של המשפחה בארה"ב: "אנחנו נלחמים כדי לרתום כל אדם למאבק"
אסף פוזיילוב
16 בנובמבר 2017
10:03

"לא ייתכן שהאו"ם יקים ועדות ומנגנונים לזכויות אדם, אבל לא עוסק בסוגיה שלנו. אנחנו מבקשים ממנו לנהוג בהגינות ובהדדיות" – כך אמר הבוקר (חמישי) אילן מנגיסטו, אחיו של אברה מנגיסטו המוחזק ברצועת עזה יותר משלוש שנים. מנגיסטו שוחח עם דב גילהר בכאן רשת ב' מארצות הברית, שם שוהה המשפחה לצורך פגישות לקידום שחרורו של אברה.

מנגיסטו ציין כי המשפחה נמצאת בארצות הברית כבר שבוע, במהלכו נפגשה עם נציגי זכויות אדם, נציגי הממשל האמריקני וגם עם שליחו המיוחד של נשיא ארצות הברית, ג'ייסון גרינבלט. לדבריו, גרינבלט הבטיח לסייע בסוגיה. "ככל שעובר הזמן עולות בי מחשבות שאולי מצבו של אחי אינו כפי שאנחנו מתפללים", הוסיף מנגיסטו, "אך עדיין יש תקווה ואנחנו נלחמים לרתום כל אדם למאמץ".

אמש פגשו בני המשפחה את סגן שגריר ישראל בארצות הברית, שקיבל את פניהם ואמר: "כולנו כאן למטרה אחת. אני רואה את כאבה וסבלה של המשפחה ומקווים שנצליח לסייע בעת שהותכם בוושינגטון".

ביום שלישי נפגשה משפחת מנגיסטו גם עם הנשיא, ראובן ריבלין, שהגיע לארצות הברית כדי להשתתף במליאה הכללית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה. ״אנחנו עומדים מול אויב אכזרי שגם העקרונות ההומניטאריים לא מעניינים אותו", אמר ריבלין. אנחנו נעשה כל דבר שאפשר על מנת להשיב את אברה ואת חיילנו שטרם שבו הביתה אחרי שנהרגו בצוק איתן. מדינת ישראל לא תשקוט עד חזרתם".