מורים מפגינים מחוץ למשרד החינוך בת"א, בשנה שעברה
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ארגון המורים מאיים: נשבית את הלימודים בשבוע הבא

המורים המוחים על תנאי העסקתם טוענים כי משרד האוצר מושך את המו"מ ומתעלם מדרישותיהם. האוצר: התנהלות תמוהה וכוחנית
לירן כוג'הינוף
16 בנובמבר 2017
15:44
עודכן ב 15:45

 ארגון המורים איים אחר הצהריים (חמישי) להשבית את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים פעם נוספת, החל מיום שלישי בשבוע הבא. זאת, אם לא יושגו הסכמות עם משרד האוצר על שיפור תנאיהם של המורים.

לטענת יו"ר ארגון המורים, רן ארז, במשרד האוצר מושכים את זמן המשא ומתן ודוחים את הצעות הארגון. ביום שני ייפגשו הצדדים, ולדברי ארז אם לא יושגו הסכמות לטובת עובדי ההוראה ומערכת החינוך, יחדש ארגון המורים את המאבק שיכלול השבתות ועיצומים.

לדברי ארז, "הצעת משרד האוצר מסתירה בתוכה 'עזים' הפוגעות בעובדי ההוראה ובמערכת החינוך ולא נאפשר לזה לקרות. ניסיון האוצר לגרום לכך שהמורים יממנו את שיפור מערכת החינוך ותפקוד בתי הספר, על ידי חלק משכרם, לא ייתכן. יש להקצות תקציב נפרד לשכר המורים ותקציב נפרד לשיפור מערכת החינוך ובתי הספר ובכך לתקן עיוותים שיאפשרו תפקוד ראוי של מערכת החינוך על מוריה ותלמידיה. גם חישובי עלויות תוספת השכר אינם נכונים, זה לא מפליא אותנו והערנו לאוצר על כך".

במשרד האוצר מסרו בתגובה כי "תמוה כי ארגון המורים מודיע על שביתה ביום שלישי, זאת בשעה שנקבעו ישיבות להיום (יום חמישי) וליום שני. נדמה כי הישיבות שנקבעו לא ינוצלו על ידי הארגון לצורך קידום המשא ומתן באופן יעיל. צר לנו שארגון המורים פועל בצעדים כוחניים לאחר שכבר הודיע על הסכמות בעניין. יוזכר כי משרד האוצר פועל להעלאת שכר המורים הצעירים במדינת ישראל המרוויחים כשליש ממשכורתם של מורים ותיקים, והפער ממשיך לגדול בכל שנה. פער חריג שארגון המורים מסרב צמצם ובמקום זאת פונה להחרפת הצעדים הארגוניים על גב תלמידי ישראל".

ביום ראשון השבוע קיימו המורים שביתה בת יום. לפני יותר משבועיים הכריזו המורים על סכסוך עבודה בשל הקשיים במשא ומתן על שכר המורים. אז הסביר היו"ר ארז כי ההסכם הקיבוצי "עוז לתמורה", שנחתם באוגוסט 2011, הסתיים בסוף השנה שעברה, וכבר מחודש ינואר מתנהלים מגעים עם משרד האוצר. לטענתו, "המשא ומתן התנהל בעצלתיים, כאשר משרד האוצר יוצר סחבת מכוונת".

תגיות:
שביתה