זירת הפיגוע בגוש עציון, הבוקר
צילום: יוסף מזרחי/TPS

פיגוע דריסה בגוש עציון: 2 נפצעו קשה וקל, המחבל נורה

פלסטיני בן 17 דרס בן 70 בצומת אפרת, המשיך לצומת הגוש שם דרס בן 35. אחר כך ניסה לדקור חיילים - ונורה. מצבו אנוש
רועי שרון וענבל תמיר
17 בנובמבר 2017
08:30
עודכן ב 14:12

אבן עזרא חולהרינג, תושב קריית ארבע בן 35 נפצע קשה בפיגוע דריסה הבוקר (שישי) בצומת הגוש שבגוש עציון, המחבל נורה ונפצע אנושות. קודם לכן דרס המחבל הולך רגל בן 70 בצומת אפרת דרום הסמוך, מצבו קל. 

המקרה התרחש בסביבות השעה 07:00, כאשר פלסטיני בן 17 שנהג בטנדר דרס הולך רגל בן 70 בצומת אפרת דרום. לאחר מכן הוא המשיך לנסוע לצומת הגוש, ושם דרס הולך רגל בן 35. לאחר מכן, הוא יצא מהטנדר, ורץ לעבר כוח צה"ל שהיה במקום כשהוא חמוש בסכין. החיילים פתחו באש לעבר המחבל והוא נפצע אנושות. 

פרמדיק מד"א אילן גור ארי סיפר כי "התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על הולך רגל שנפגע מרכב בצומת אפרת דרום. כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 70 שכוב בצד הכביש כשהוא בהכרה וסובל מחבלת ראש. תוך כדי הטיפול הרפואי קיבלנו דיווח על פצוע דריסה נוסף בצומת הגוש הסמוך. צוות אמבולנס מד"א שהיה יחד איתנו באירוע פינה את הפצוע לבית החולים שערי צדק כשמצבו קל, ואנחנו המשכנו במהירות עם ניידת הטיפול הנמרץ לצומת הגוש, שם חברנו לכוח רפואה צבאי שהעניק טיפול רפואי ראשוני לגבר כבן 35 שנפגע גם כן מרכב. ביצענו בו מספר בדיקות רפואיות ופינינו אותו במצב קל עד בינוני ובהכרה מלאה לבית החולים הדסה עין כרם". בהמשך נמסר מבית החולים כי מצבו של הנפגע מוגדר קשה וכי הוא סובל מחבלה בראשו. 

שוטר במקום הפיגוע בגוש עציון, הבוקר (צילום: יוסף מזרחי/TPS)

בשעות הצהריים עצרו לוחמים של משמר הגבול ליד מערת המכפלה בחברון פלסטיני שהגיע לעמדת הבידוק חמוש בסכין. הוא עורר את חשדם של הלוחמים והם גילו כי הוא מסתיר מתחת לחולצה סכין מטבח גדולה. הפלסטיני, תושב חברון בשנות ה-20 לחייו, נעצר ונלקח לחקירה. מבדיקה ראשונה עולה כי הוא התכוון ככל הנראה לעשות פיגוע דקירה נגד כוחות הביטחון בשל סכסוך משפחתי.