צילום: אי-פי

גרמניה תפעל כדי להתיר לישראלים לטוס בכווית איירוויז

ברלין הבטיחה כי תפעל לאחר שבית משפט בגרמניה קבע כי ל"כווית איירוויז" יש זכות למנוע מישראלים לעלות על טיסותיה
מערכת כאן
17 בנובמבר 2017
17:56

משרד החוץ הגרמני הבטיח כי ילחץ על כווית לאפשר לאזרחים ישראלים לטוס בחברת התעופה שלה – "כווית איירוויז", טיסות שיוצאות מהעיר פרנקפורט. כך פורסם היום (שישי) באתר החדשות Times Of Israel. ההבטחה באה בעקבות החלטה של בית משפט בגרמניה ולפיה לחברה מכווית יש זכות למנוע מישראלים לעלות על טיסותיה.

ביום חמישי קבע בית המשפט כי "כווית איירוויז" לא הייתה חייבת להטיס אזרח ישראלי בשנת 2016 מאחר שכווית מחרימה את ישראל, והחברה הייתה נאלצת להתמודד עם השלכות המעשה במדינתה. עוד ציין בית המשפט בהחלטתו כי חברת התעופה לא יכולה לחתום חוזים עם ישראלים על פי החוק בכווית.

סגן שר החוץ של גרמניה, מייקל רוט, אמר כי השגריר הגרמני בכווית יעלה את הנושא בפני הרשויות במדינה. "לא מובן לי שבגרמניה של היום, נוסע לא יכול לעלות למטוס רק בגלל הלאום שלו", אמר רוט.

החלטת בית המשפט באה בעקבות תביעה שהגיש אזרח ישראלי שלומד בגרמניה נגד "כווית איירוויז", לאחר שהחברה ביטלה את ההזמנה שלו לטיסה מפרנקפורט לבנגקוק. טיסה זו הייתה אמורה לעשות עצירת ביניים בכווית.

חברת התעופה הציעה לו מקום בטיסה אחרת, ישירה, עם חברה אחרת. הלקוח סירב להצעה והגיש את התביעה, בה ביקש פיצויים בגין הפליה. בנוסף, הישראלי עמד על כך ש"כווית איירוויז" חייבת להטיס אותו.

המועצה היהודית המרכזית של גרמניה גינתה את פסק הדין: "בלתי נסבל שחברה זרה שפועלת על בסיס חוקים אנטישמיים עמוקים, תפעל בגרמניה". עורך דינו של הנוסע הישראלי כינה את פסק הדין "מזעזע". "זהו פסק דין שמביך את הדמוקרטיה ואת גרמניה", אמר עורך הדין נתן גילברט.