אהוד אולמרט והדס שטייף
צילום: פלאש 90

העיתונאית הדס שטייף: אולמרט הטריד אותי מינית

"אולמרט הצמיד אותי לקיר ולחש לי באוזן עם הלשון הדוחה שלו" - כך סיפרה שטייף בשבתרבות בנס ציונה. מטעמו של אולמרט נמסר: "להד"מ"
לירן כוג'הינוף
18 בנובמבר 2017
14:04

העיתונאית הדס שטייף סיפרה היום (שבת) כי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הטריד אותה מינית לפני הרבה שנים, באולפן של הערוץ הראשון. באירוע שבתרבות בנס ציונה סיפרה שטייף כי הדפה את אולמרט מיד.

"אני זוכרת את כל 40 הגברים שהטרידו אותי. אהוד אולמרט היה אחד מהם", אמרה שטייף, "הוא הצמיד אותי לקיר ולחש לי באוזן עם הלשון הדוחה שלו. הדפתי אותו מיד". מטעמו של אולמרט נמסר בתגובה כי "לא היו דברים מעולם".

בתוך כך, יועצת התקשורת אודליה כרמון, מהמתלוננות נגד משה קצב, אמרה באירוע שבתרבות בבאר שבע כי היא אינה אוהבת את קמפיין "גם אני", משום שהוא יצר מצב של רולטה רוסית שבו כל גבר עלול להיפגע בלי יכולת להתגונן. כרמון הוסיפה כי הקמפיין גם יוצר זילות ומיאוס בציבור. לדבריה, "לו היה בא אליי גבר שהואשם ואני מאמינה בחפותו, הייתי מציעה לו להגיש תביעת לשון הרע וכך להעביר את העניין למגרש של המתלוננת". עוד אמרה כי "פעם התנהגו אחרת, כעת זה מרד שהולך לקיצוניות השנייה, כדי שהמטוטלת אולי תתאזן".

הבוקר שיתף חבר הכנסת אורן חזן שיתף באירוע שבתרבות בנס ציונה כי גם הוא חווה הטרדה מינית, וגילה כי מדובר בחברת כנסת. "היא הסניפה לי את הצוואר, אמרה 'איזה ריח טוב' ונתנה לי נשיקה. זאת הייתה סיטואציה מוזרה", סיפר חבר הכנסת מהליכוד, "אמרו לי 'לך תתלונן עליה', אבל פחדתי שבסוף יעצרו אותי".

חזן מצטרף לשורת חברי כנסת שחשפו כי הוטרדו מינית. זאת על רקע גל החשיפות על ההטרדות המיניות בקמפיין #MeToo. חברת הכנסת יעל גרמן מיש עתיד סיפרה לפני שבועיים כי הוטרדה על ידי הגניקולוג שלה. גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני סיפרה כי בצעירותה הוטרדה מינית בזמן שנסעה באוטובוס.