אלאור אזריה
צילום: אבי דישי, פלאש 90

משפחת אזריה על החלטת ריבלין: "מאוכזבים וזועמים"

במשפחת החייל הגיבו לדחיית הבקשה לחון אותו, והאשימו כי האב צ'רלי שמע על החלטת נשיא המדינה מהתקשורת: "היה מקום למידה רבה יותר של חמלה"
ענבל תמיר
19 בנובמבר 2017
21:27

במשפחת אזריה הגיבו הערב (ראשון) באכזבה ובכעס להחלטתו של נשיא המדינה ראובן ריבלין לדחות את בקשת החנינה של בנם אלאור. לטענת המשפחה, האב צ'רלי שמע על ההחלטה באמצעות כלי התקשורת.

"קיבלנו באכזבה ובצער את החלטת הנשיא ריבלין. הנשיא יכול היה לשים קץ למסע ייסורים נוראי שעוברת המשפחה, לשים סוף לוויכוח שקורע את העם, ולסיים את מאסרו המיותר של אלאור שלנו. היה מקום למידה רבה יותר של חמלה, כאשר מדובר בלוחם מצטיין שפעל מול מחבל שבא לרצוח לוחמים ואזרחים בחברון", נכתב בהודעה שפרסמה המשפחה.

"המשפחה זועמת על שאביו של אלאור, צ'רלי, שמע על החלטת הנשיא באמצעות כלי התקשורת, כשהוא ממתין בבית חולים לעוד בדיקת MRI, בעקבות הידרדרות במצבו הרפואי. בשל האירוע ותוצאותיו צ'רלי לקה באירוע מוחי לפני כמה חודשים, ובאחרונה חלה שוב הרעה במצבו".

בסיום ההודעה נכתב כי "מצער שבבית הנשיא העדיפו להוציא הודעה לתקשורת, עוד לפני שטרחו לפחות לעדכן את ההורים. המשפחה תמשיך לפעול על מנת להביא לשחרורו של אלאור מהכלא בנחישות ומאוכזבת מאוד מחוסר הרגישות של הנשיא".

בנוסח ההחלטה של ריבלין, שפרסמה מוקדם יותר היום על ידי בית הנשיא, הוסבר כי בקשתו של אזריה נדחתה מכיוון שהקלה נוספת בעונשו של החייל "תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל". זאת לאחר שבספטמבר החליט הרמטכ"ל גדי איזנקוט להפחית ארבעה חודשים ממאסרו של אזריה, שנדון תחילה ל-18 חודשים מאסר.

שר הביטחון אביגדור ליברמן הביע היום צער על החלטת הנשיא לדחות את בקשת החנינה של אזריה. "אני מוקיר ומעריך את נשיא המדינה, אך מביע צער על החלטתו לדחות את בקשת החנינה של החייל אלאור אזריה", אמר ליברמן. "לנשיא ריבלין הייתה הזדמנות לשים קץ לפרשה זו אשר טלטלה את החברה הישראלית. מעבר למחיר האישי ששילמו החייל ומשפחתו, סברתי ועודני סבור כי במקרה ייחודי זה היה מקום לשקול גם את האינטרס הציבורי, את הצורך באיחוי הקרעים בחברה ואת השפעת האירוע והמשפט על חיילי צה"ל ועל הנוער העומד בפני גיוס".