"אין לי מקום אחר, אני מבקשת עזרה": דור שלישי לדיור ציבורי

"פולשים", סדרה של "כאן חדשות", מפגישה את הצופים עם המתגוררים בדיור בלתי פורמלי. בפרק השלישי: סיפורה של לילך פרץ-סבידבסקי מנס ציונה
נופר משה ואיל שחר
20 בנובמבר 2017
12:17

"פולשים" היא סדרת רשת תיעודית שעוסקת בנושאים הקשורים בדיור בלתי פורמלי. במרכזו של כל פרק מובאת עדות של גיבור, בעזרתה ניתן ללמוד על תופעת הפלישה דרך מקרה יחיד. במהלך הסדרה דנים היוצרים בשאלות ואתגרים שונים: מי הוא פולש? האם החוק שווה בפני כולם? וכיצד ניתן לנהל חיים בבית ארעי?

לילך פרץ-סבידבסקי, בת 45 מנס ציונה, היא דור שלישי לדיור ציבורי. דור שלישי למצוקה ולעוני. היא סעדה את אביה בדירה שבה גדלה כילדה, ולאחר שנפטר – גילתה כי היא לא עומדת בקריטריונים של בן ממשיך, מכיוון שסעדה אותו שנתיים, ולא שלוש כפי שקובע החוק. עכשיו עומד נגדה צו פינוי.

"אין לי מקום אחר, אני רוצה ביטחון", אומרת לילך, שרוצה לדאוג לעתיד של הבת שלה. "כל החיים היה חשוב לי דבר אחד – שלבת שלי יהיה ביטחון. גם אם אני אצטרך לשבור את כל העולם, וכל עוד זה תלוי בי, לא יהיה חסר לה כלום. אני צריכה לעזור לה, והיום אני צריכה עזרה. היום אני מבקשת עזרה".

בפרק הבא:

מאיר לוי | בעל מוסך משכונת הארגזים בתל אביב. מאמין שהסיפור שלו מייצג את סיפורה של המדינה כולה: המעבר מחברה סולידרית ומדינת רווחה לחברת יחידים קפיטליסטית.

הפרקים הקודמים: