ריבלין עם כאפייה
מתוך פייסבוק

ארדן נגד בדיקת המשטרה על תמונות ריבלין: "דוחה, אך לא פלילי"

המשטרה תבדוק את הפצת התמונות של הנשיא עם כאפייה, והשר לביטחון הפנים צייץ: "אין מקום להתלהמות, אך יש לתמוה על הצורך בבדיקת משטרה"
מערכת כאן ועכשיו
20 בנובמבר 2017
12:59

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, מותח ביקורת על הגוף שעליו הוא אמון – משטרת ישראל – בעקבות ההחלטה שהתקבלה הבוקר (שני) לפתוח בבדיקה בעקבות הפצת תמונתו של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, עם כאפייה. התמונה הופצה לאחר שאתמול הודיע ריבלין כי הוא דוחה את בקשת החנינה של החייל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל.

"אין מקום להתלהמות ולהתקפות על נשיא המדינה. זוהי סמכותו ואחריותו. ניתן לחלוק על עמדתו, אולם אני מגנה את כל ההכפשות וההשתלחויות", הבהיר ארדן בתחילת הציוץ שפרסם בטוויטר.

אולם, לאחר מכן כתב השר כי "עם זאת, יש לתמוה על הצורך בבדיקת משטרה את התמונות הדוחות המופצות ברשתות, כיוון שאין לי ספק שהפרקליטות תקבע שזו לא עבירה פלילית. דוחה, אך לא פלילי".


התמונות של ריבלין שהופצו מאז אמש ברשתות החברתיות, בין היתר בעמוד הפייסבוק של נשיא המדינה, כבר פורסמו בעבר. לפני שנתיים דמותו של ריבלין עם כאפייה הופצו על ידי גולשים, שלא אהבו את נוסח הגינוי שפרסם הנשיא לאחר פיגוע ההצתה בדומא, שבו נרצחו בני משפחת דוואבשה.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, קרא הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לגבות את ריבלין ולנזוף בשרים שתקפו אותו. "התמונה של הנשיא ריבלין עם כאפייה לא נעשתה בידי מי שאינו זוכר את התמונה של רבין עם כאפייה, אלא דווקא בידי מי שזוכר. זוהי התרת דם", כתב לפיד, והזכיר את שמה של שרת התרבות מירי רגב. "שתיקת ראש הממשלה היא תמוהה במקרה הטוב, ומסוכנת במקרה הרע".

תגיות:
משטרה