נשיא לבנון עוון, באוגוסט
צילום: אי-פי

נשיא לבנון: זכותנו להגיב לתוקפנות הישראלית

מישל עאון דחה את הצהרת הליגה הערבית שחיזבאללה הוא ארגון טרור. לדברי הנשיא, אי אפשר להאשים את לבנון באחריות למאבקים באזור
רויטרס
20 בנובמבר 2017
17:18
עודכן ב 17:23

נשיא לבנון, מישל עאון, האשים היום (שני) את ישראל בתוקפנות כלפי ארצו והגן על חיזבאללה, יממה אחרי ששרי החוץ של הליגה הערבית גינו את איראן והצהירו כי מדובר בארגון טרור. "ההתקפות של ישראל נמשכות וזכותם של הלבנונים להתנגד לכך ולסכל את תוכניותיה בכל האמצעים האפשריים", צייץ עאון בחשבון הטוויטר שלו. לדבריו, לבנון אינה יכולה לקבל הערות שממשלתה שותפה לפעילות טרור.

עאון מחה היום על הדבר גם באוזני מזכיר הליגה הערבית אבול ר'ייט בפגישתם בביירות. עאון אמר כי אין להטיל על לבנון את האחריות על המאבקים האזוריים במדינות ערב, והוסיף כי ארצו לא תקפה שום מדינה ולכן אינה אמורה לשלם את מחיר המאבקים האלה בפגיעה ביציבותה הביטחונית והפוליטית. מזכיר הליגה הערבית ביקש לצנן את הרוחות ואמר כי איש אינו מאשים את ממשלת לבנון בטרור, או מבקש לפגוע במדינה.

גם איראן גינתה היום את הצהרת הליגה הערבית ואמרה כי מדובר בהטפת מוסר "מלאת שקרים", שהיא תוצר של לחץ ותעמולה סעודית. דובר משרד החוץ בטהראן, ברהם חסאמי, קרא לסעודיה לעצור את "ההתקפות הברבריות" על תימן, שם נאבקת קואליציה בהובלת ריאד במורדים שנתמכים בידי איראן מאז 2015.

בתוך כך, ראש ממשלת לבנון המתפטר, סעד אל-חרירי, יגיע מחר לקהיר וייפגש עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי. מקורב לחרירי חשף כי מטרת הביקור היא להשלים רצף התייעצויות בינו לבין מנהיגים ערבים ואחרים בנוגע ללבנון. לאחר ביקורו בקהיר אמור חרירי לחזור לביירות ביום רביעי, כשבועיים וחצי מאז עזב את המדינה והודיע במפתיע על התפטרותו מריאד.