כיתה בבית ספר
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

היום: המורים משביתים את הלימודים בתיכונים ברחבי הארץ

ארגון המורים מקיים שביתת אזהרה בת יום אחד במחאה על תנאי ההעסקה והסחבת של משרד האוצר. היו"ר רן ארז לכאן רשת ב': "נוהגים בנו בכוחניות"
לירן כוג'הינוף
21 בנובמבר 2017
07:29
עודכן ב 15:06

ארגון המורים משבית היום (שלישי) את הלימודים בתיכונים ברחבי הארץ במחאה על תנאי ההעסקה והסחבת, לטענתו, במשא ומתן בנושא עם משרד האוצר. השביתה, השנייה בחודש נובמבר, תימשך יום אחד.

יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר הבוקר בראיון בכאן רשת ב' כי משרד האוצר פועל בכוחניות כלפי המורים. "מ-2007 היינו ילדים טובים וישבנו עשר שנים בשקט, הדבר הזה מנוצל בציניות על ידי משרד האוצר", אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה". לדבריו, במשרד האוצר "רואים במורים סקטור נשי וחלש ובכוחניות שובניסטית הם דואגים כפי שנוהגים. אנחנו מוכנים לתת שקט תעשייתי לארבע שנים אם המורים הוותיקים יקבלו תוספת".

לדברי ארז, אם תנאיהם לא יתקבלו – המורים ימשיכו להילחם על תנאי העסקתם. "המאבק יימשך, ומיום ליום נחליט האם תהיה שביתה מחר ומחרתיים. אומרים במשרד האוצר בדמגוגיה גדולה שרוצים לדאוג למורים הצעירים - אבל לוקחים מהמורים הוותיקים. יש שם שחיקת שכר אצל המורים האלו, שנושאים על גבם את כל מערכת החינוך".

מנגד, אתמול הטילו גורמים במשרד האוצר את האחריות לסחבת במגעים על המורים."על אף שהמשא ומתן מתקיים זה חודשים רבים, ולאחר שהונחו הצעות רבות לסיום המשא ומתן, ארגון המורים בחר להציב דרישות מקדימות בעלות תקציבית גבוהה שעיקרן להיטיב עם המורים הותיקים על חשבון המורים הצעירים", אמרו. לטענתם, "ארגון המורים מסרב לפריסת התשלומים כך שיותאמו להסכמי השכר הנוהגים במגזר הציבורי ולמדיניות התקציבית של ממשלת ישראל".

בתגובה של משרד האוצר נכתב: "חבל שבמקום ולנסות להגיע לעמק השווה על ידי ניהול משא ומתן ענייני, בוחר הארגון לנקוט בצעדים כוחניים עד כדי השבתת החטיבות העליונות. צר לנו על החלטת ארגון המורים לגרור רגליים במסגרת המו"מ חלף התקדמות במשא ומתן לצורך חתימה על הסכם שכר שייחזק את המורים בחטיבות העליונות ויקדם את מערכת החינוך בשנים הקרובות".

השביתה היום היא השניה שנוקט ארגון המורים בתוך פחות משבועיים. ביום ראשון בשבוע שעבר הושבתו גם כן הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים, בעקבות מה שכינו בארגון "הסחבת וחוסר ההתקדמות שבה נוקטים משרדי האוצר והחינוך במשא ומתן על הסכם השכר בחינוך העל יסודי". 

 

תגיות:
שביתה