צילום: פלאש 90

ארגון המורים: נשבית מחר את הלימודים בארבע ערים בלבד

הלימודים בכיתות י'-י"ד לא יתקיימו בחיפה, אשדוד, עכו ואילת, לאחר השביתה היום. היו"ר רן ארז: "מוכנים לתת שקט תעשייתי אם הוותיקים יקבלו תוספת"
לירן כוג'הינוף
21 בנובמבר 2017
14:54
עודכן ב 15:18

ארגון המורים הודיע היום (שלישי) כי מחר יושבתו הלימודים בתיכונים בארבע ערים בלבד, ולא בכל הארץ, כפי שהיה היום. כך, יושבתו הלימודים בכיתות י'-י"ד בערים חיפה, אשדוד, אילת ועכו. ביתר היישובים יתקיימו לימודים כסדרם, למעט פעילויות נוספות שאינן שיעורים פרונטליים.

היום הושבתו הלימודים בכלל התיכונים לאחר שהמשא ומתן אתמול בין המורים למשרד האוצר הסתיים ללא הבנות. לטענת המורים, האוצר לא מוכן לתת כל תוספת שכר למורים הוותיקים. המשרד, מנגד, מאשים את המורים בצעדים כוחניים ובחוסר רצון לנהל שיחות ענייניות.

יו"ר ארגון המורים רן ארז טען הבוקר בראיון בכאן רשת ב' כי משרד האוצר פועל בכוחניות כלפי המורים. "מ-2007 היינו ילדים טובים וישבנו עשר שנים בשקט, הדבר הזה מנוצל בציניות על ידי משרד האוצר", אמר ארז לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה". לדבריו, במשרד האוצר "רואים במורים סקטור נשי וחלש ובכוחניות שובניסטית הם דואגים כפי שנוהגים. אנחנו מוכנים לתת שקט תעשייתי לארבע שנים אם המורים הוותיקים יקבלו תוספת".

לדברי ארז, אם תנאיהם לא יתקבלו – המורים ימשיכו להילחם על תנאי העסקתם. "המאבק יימשך, ומיום ליום נחליט האם תהיה שביתה מחר ומחרתיים. אומרים במשרד האוצר בדמגוגיה גדולה שרוצים לדאוג למורים הצעירים - אבל לוקחים מהמורים הוותיקים. יש שם שחיקת שכר אצל המורים האלו, שנושאים על גבם את כל מערכת החינוך".

מנגד, אתמול הטילו גורמים במשרד האוצר את האחריות לסחבת במגעים על המורים."על אף שהמשא ומתן מתקיים זה חודשים רבים, ולאחר שהונחו הצעות רבות לסיום המשא ומתן, ארגון המורים בחר להציב דרישות מקדימות בעלות תקציבית גבוהה שעיקרן להיטיב עם המורים הותיקים על חשבון המורים הצעירים", אמרו. לטענתם, "ארגון המורים מסרב לפריסת התשלומים כך שיותאמו להסכמי השכר הנוהגים במגזר הציבורי ולמדיניות התקציבית של ממשלת ישראל".

בתגובה של משרד האוצר נכתב: "חבל שבמקום לנסות ולהגיע לעמק השווה על ידי ניהול משא ומתן ענייני, בוחר הארגון לנקוט צעדים כוחניים עד כדי השבתת החטיבות העליונות. צר לנו על החלטת ארגון המורים לגרור רגליים במסגרת המו"מ חלף התקדמות במשא ומתן לצורך חתימה על הסכם שכר שייחזק את המורים בחטיבות העליונות ויקדם את מערכת החינוך בשנים הקרובות".

תגיות:
שביתה