רה"מ הפלסטיני לשריו: נתקו מגע עם הקונסוליה האמריקנית בירושלים

הצעד הפלסטיני מגיע בעקבות האיום לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון. מקורב לאבו מאזן: "מי שנתן לטראמפ את העצה הזו - רוצה להרוס את תהליך השלום"
גל ברגר
21 בנובמבר 2017
20:13

החרפה ביחסים בין הרשות הפלסטינית לממשל האמריקאי, בעקבות האיום בארה"ב לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון. המגעים בין רמאללה לממשל טראמפ נמשכים, כולל פגישות עם השליח המיוחד למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, וגם עם יועצו המיוחד של טראמפ ג'ארד קושנר. אולם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה הורה היום (שלישי) לשריו לנתק מגע עם הקונסוליה האמריקנית בירושלים.

מקורב לאבו מאזן תקף גורמים ישראלים, אשר מבחינת הפלסטינים עומדים מאחורי המהלך. לדבריו: "מי שנתן לטראמפ את העצה לסגור את משרדי אשף בוושינגטון – רוצה להרוס את תהליך השלום". 

גורם במשרד החוץ בוושינטון אמר כי נציגים אמריקניים ממשיכים להיות בקשר עם בכירים פלסטינים לגבי הסטטוס של משרדי אש"ף בוושינגטון, וגם בכל הקשור למאמצים לקדם מו"מ עם ישראל.

בתוך כך משרדי אש"ף בבירת ארה"ב ממשיכים לפעול כרגיל, חרף העובדה שמאתמול הם פועלים מבלי שחודש האישור עבורם. מקורות פלסטינים אמרו כי פנו לגורמים בממשל בשאלה האם לסגור את הנציגות, ושמעו מהם כי עליהם להמתין להנחיות חדשות.

בתוך כך, בכיר הרשות סאיב עריקאת אשר נמצא בוושינגטון, יחד עם ראש נציגות אש"ף בארה"ב חוסאם זומלוט ממשיכים במגעים עם בכירים אמריקנים, בניסיון לגרום לממשל לא לממש את האיום ולחזור בו מהכוונה לסגור את משרדי אשף.